czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 2 lutego 2007
  • wyświetleń: 1778

Byli aroganccy wobec policjantów

Policjanci z komisariatu w Czechowicach-Dziedzicach zatrzymali w środę 17-letniego Dawida W. oraz jego rówieśnika Patryka K. - sprawców, którzy znieważyli interweniujących funkcjonariuszy i utrudniali im wykonywanie czynności służbowych.

Około godziny 14.30 dyrektor jednej z czechowickich szkół zwrócił się z prośbą o podjęcie interwencji wobec awanturujących się nastolatków. Przybycie na miejsce zdarzenia umundurowanych funkcjonariuszy bynajmniej nie ostudziło agresji dwójki sprawców. Zachowywali się oni arogancko i wulgarnie wobec interweniujących stróżów prawa. Animuszu dodawał im niewątpliwie spożyty wcześniej alkohol. Badanie wykazało u każdego z nich zawartość około 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Szybka i skuteczna interwencja doprowadziła do ich obezwładnienia. Przewieziono ich do komisariatu, jednak nawet pobyt w odizolowanym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych nie zrobił na nich większego wrażenia. Mało tego i tutaj odgrażali się funkcjonariuszom, przezywali ich wulgarnym, rynsztokowym słownictwem. W efekcie obaj trafili do policyjnego aresztu.

Przed Sądem Rejonowym w Pszczynie zatrzymani odpowiedzą za przestępstwa, za które grozi im kara 3 lat pozbawienia wolności. Muszą się też liczyć z tym, że w dorosłe życie wkraczać będą z bagażem prowadzonego przeciwko nim postępowania karnego i ewentualnego wyroku sądowego.

KMP w Bielsku-Białej

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.