czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 23 maja 2019
  • wyświetleń: 5865

Od piątku utrudnienia na trasie do Katowic. Potrwają ok. 28 miesięcy

Od 24 maja na drodze krajowej 86 (ul. Pszczyńska) w Katowicach nastąpi czasowa zmiana organizacji ruchu. Prace drogowe na tym odcinku obejmą 2 etapy, a utrudnienia potrwają około 28 miesięcy. Policja apeluje o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na oznakowanie oraz polecenia osób kierujących ruchem.

Przebudowa DK81
Przy wjeździe do Katowic przebudowywane będzie skrzyżowanie DK 86 z DK 81. · fot. UM Katowice


Zgodnie z realizacją zadań dotyczących rozbudowy drogi krajowej nr 81 od węzła autostrady A4 z drogą krajową nr 86 do budowanego węzła z ul. Armii Krajowej, od 24 maja nastąpi czasowa zmiana organizacji ruchu na ul. Pszczyńskiej w Katowicach (DK86).

ETAP IW pierwszej kolejności, w dniu 24 maja br. w godzinach przedpołudniowych nastąpi zwężenie jezdni ul. Pszczyńskiej do jednego pasa ruchu (jezdnia wschodnia), na odcinku od węzła Murckowska do wiaduktu nad ul. Kolistą. Pozostała cześć organizacji ruchu zostanie wdrożona w nocy z 26/27 maja br. i skutkować będzie następującymi utrudnieniami:
  • zawężeniem ul. Pszczyńskiej na w/w odcinku drogi do jednego pasa ruchu dla obu kierunków ruchu (ruch będzie odbywał się jezdnią wschodnią w układzie 1+1)
  • zamknięciem łącznicy autostrady A4 (węzeł Murckowska) relacji Wrocław-Tychy i przekierowaniem tego ruchu objazdem na drogę ekspresową S1.
  • zmianą pierwszeństwa przejazdu na ul. Gospodarczej.


Ponadto zakłada się także wprowadzenie podetapu prac, który skutkował będzie wydłużeniem zawężonego odcinka ul. Pszczyńskiej do skrzyżowania z ul. Górniczego Stanu po okresie ok 3 miesięcy od rozpoczęcia etapu I.

Okres trwania etapu I - około 14 miesięcy.

ETAP IITen etap robót obejmujący przełożenie ruchu na nowo wybudowany odcinek drogi. Ruch będzie odbywał się w układzie 2+1, gdzie 2 pasy ruchu przeznaczone będą dla relacji Tychy-Katowice, a jeden dla relacji Katowice-Tychy oraz nastąpi otwarcie łącznicy autostrady A4 (węzeł Murckowska) relacji Wrocław-Tychy.

Czas trwania prac w etapie II - około 14 miesięcy od ich rozpoczęcia.

aka / czecho.pl
źródło: KWP Katowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.