czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 24 maja 2019
  • 3 czerwca 2019
  • wyświetleń: 22092

[ZDJĘCIA] Rodzinna zabawa podczas Aktywnego Dnia Dziecka

Na siódmej już edycji Zapaleńców, podobnie jak w latach ubiegłych, pojawiły się całe rodziny. W ciągu kilku godzin w sobotę przez Park na Północy przewinęło się kilka tysięcy osób!

Reklama

7. Aktywny Dzień Dziecka "Zapaleńcy" - 1.06.2019 · fot. Łukasz Bialik / UM Czechowice-Dziedzice


Najmłodsi - bo to właśnie z myślą o nich organizujemy Zapaleńców - mieli okazję zdobycia wielu ciekawych umiejętności. Zarówno oni, jak i ich opiekunowie poznali przy okazji ofertę edukacyjną, kulturalną, sportową i rekreacyjną gminy.

Podczas 7. edycji Aktywnego Dnia Dziecka, która po praz pierwszy odbyła się dokładnie 1 czerwca, padły kolejne rekordy. Wydanych zostało półtora tysiąca kart uczestnika. Zainteresowanie nimi było tak ogromne, że kolejka przed wydającym je punktem informacyjnym ustawiać zaczęła się na półtorej godziny przed startem imprezy! Z nimi w ręku, całe rodziny - podobnie jak podczas poprzednich edycji imprezy - odwiedzały poszczególne strefy aktywności. Pogoda do zabawy była wręcz wymarzona!

W strefach aktywności, których drugi rok z rzędu było aż 30, odbywały się pokazy i zajęcia dla uczestników. Ich zadaniem było zebranie w trakcie trwania imprezy co najmniej 10 pieczątek, potwierdzających udział w zajęciach w różnych stref aktywności. Nagrodą - jak zawsze - były pamiątkowe koszulki z logo imprezy. Było ich tyle samo co kart, czyli tysiąc pięćset!

7. Aktywny Dzień Dziecka "Zapaleńcy" - 1.06.2019
7. Aktywny Dzień Dziecka "Zapaleńcy" - 1.06.2019 · fot. Łukasz Bialik / UM Czechowice-Dziedzice


Sobotnia impreza wystartowała o 15.00. Oficjalnego otwarcia Zapaleńców dokonał Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut. Przez trzy godziny tłoczno było nie tylko na strefach, na których ustawiały się kolejki chętnych do zabawy i zdobycia pieczątki, ale również pod pełną atrakcyjnych pokazów i występów sceną. Atrakcją tegorocznej edycji Aktywnego Dnia Dziecka była eksplozja kolorów Holi, która miała miejsce o godzinie 18.15.

Zapaleńcy 2019 to impreza finansowana ze środków Gminy Czechowice-Dziedzice oraz Zarządów Osiedli: Barbara, Północ, Renardowice, Dziedzice, Lesisko oraz Tomaszówka.

Zapaleńcy - Aktywny Dzień Dziecka - 1.06.2019 · fot. Elżbieta Zarębska

aka, ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.