czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 25 maja 2019
  • 27 maja 2019
  • wyświetleń: 18051

[ZDJĘCIA] Gałęzie rdestowca pokryły fragment zbiornika w Goczałkowicach

Po ostatnich opadach deszczu do zbiornika w Goczałkowicach dostało się sporo śmieci i gałęzi rdestowca. Woda przy śluzach jest mocno zanieczyszczona.

Zanieczyszczony gałęziami rdestu zbiornik w Goczałkowicach · fot. Damian Janik / Czecho Meteo Pogoda


Burmistrz Czechowic-Dziedzic uważa, że problem powoduje nieskoszony rdest, który coraz bardziej rozrasta się w międzywalu rzek i tworzy takie zatory podczas powodzi.

- Aż strach pomyśleć jakie może to wywołać szkody podczas wezbrania rzeki. Kilkakrotnie zgłaszałem ten problem do nowego zarządcy wałów, czyli Państwowego Gospodarstwa Wodnego - Wody Polskie. Teraz widać jaki to wywołało skutek, a miało być inaczej pod rządami nowego zarządcy naszych rzek. Będziemy nieustannie zabiegać o podjęcie tego tematu przez Wody Polskie, bo z punktu widzenia bezpieczeństwa powodziowego jest to kluczowa sprawa, a rdestu przybywa coraz bardziej i problem narasta - poinformował burmistrz Marian Błachut.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.