czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 maja 2019
  • wyświetleń: 1984

9. edycja konkursu czytelniczego "Szlakiem Jeżycjady"

22 maja po raz dziewiąty spotkaliśmy się w Szkole Podstawowej nr 1 w Ligocie na konkursie czytelniczym poświęconym twórczości Małgorzaty Musierowicz i jej poznańskiej sagi "Szlakiem Jeżycjady". Konkurs objął honorowym patronatem Burmistrz Czechowic Dziedzic - Marian Błachut.

9. edycja konkursu czytelniczego ”Szlakiem Jeżycjady” - 22.05.2019 · fot. mat. organizatora


W konkursie wzięli udział uczniowie z czechowickich szkół podstawowych z klas IV-VI. Pierwsze trzy miejsca przypadły w udziale:
  • Szkole Podstawowej nr 2 z Czechowic - Dziedzic: 1 miejsce
  • Szkole Podstawowej nr 4 z Czechowic - Dziedzic: 2 miejsce
  • Szkole Podstawowej nr 7 z Czechowic - Dziedzic: 3 miejsce


Jak co roku, uczestnicy zmagań konkursowych wykazali się świetną znajomością zaproponowanych lektur, więc kolejnym etapom konkursu towarzyszyły emocje i żywiołowo wyrażane uczucia. Nas - organizatorów cieszy fakt, że od tylu lat na nasze zaproszenie zawsze odpowiadają okoliczne szkoły, a młodzież chętnie czyta zaproponowaną lekturę. Wszak wiadomo, że "człowiek czytający wart jest dwóch" . Mamy nadzieję, że dobra ponadczasowa, nieutylitarna literatura to okazja do rozmów i przemyśleń o życiu, problemach, wartościach i wyborach. Uczniowie, wchodząc w świat "poznańskiej sagi", tworzą w swoich umysłach obrazy, swobodne myśli i własne zdanie na temat otaczającego świata, otaczającej rzeczywistości. Wiedzą, co w życiu jest ważne, jakimi zasadami należy się kierować, jak nie zagubić się w dzisiejszym świecie.

Równocześnie, jako organizatorzy liczymy na to, że słabość do książek stanie się siłą młodego człowieka, a czytanie stanie się skłonnością do wolności w każdej sferze życia młodego człowieka. Za rok jubileuszowa- 10 już edycja konkursu... Mamy nadzieję, że będzie niezapominana i wyjątkowa...

Renata Okrzeszowska
Agata Biela

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.