czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 3 marca 2003
  • wyświetleń: 792

Na razie nie będzie mniej pociągów

Referendum o przystąpieniu do strajku generalnego rozpoczęli wczoraj kolejarze. Przypomnijmy, władze PKP zamierzały od przyszłego poniedziałku radykalnie zmniejszyć liczbę połączeń regionalnych. W województwie śląskim z rozkładów jazdy miało zniknąć ać 260 pociągów, w tym między innymi te obsługujące trasę Bielsko-Biała - Katowice.

Po wczorajszych rozmowach czterech największych central związkowych z wicepremierem Markiem Polem decyzje Spółki PKP Przewozy Regionalne zostały wstrzymane. Tak więc do końca kwietnia rozkład jazdy pociągów nie zmieni się, co będzie później - nie wiadomo. Na razie, związkowcy umówili się z ministrem infrastruktury na kolejne rozmowy, na 14 marca. Do tego czasu Marek Pol ma zorientować się, czy są szanse na zwiększenie dotacji do PKP. Dodatkowe pieniądze mają umożliwić utrzymanie choć części przeznaczonych do likwidacji kursów, a tym samym ograniczenie zwolnień pracowników kolei - powiedział nam szef Solidarności w Zakładzie Taboru PKP w Czechowicach-Dziedzicach Leszek Kłaptocz.

Planowany na środę strajk na kolei nie odbędzie się, nie oznacza to jednak, że nie będzie go w ogóle. Referendum strajkowe w tej sprawie potrwa na PKP do piątku.


Iza / Mega FM

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.