czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 1 czerwca 2019
  • 2 czerwca 2019
  • wyświetleń: 4854

[FOTO] Uczestnicy MŚ FIFA U-20 będą trenowali w Ligocie aż do 9 czerwca

Reprezentacja Portugalii trenowała w czwartek 30 maja na boisku w Ligocie, stanowiącym zaplecze treningowe dla drużyn - uczestników Mistrzostwach Świata FIFA U-20 World Cup Poland 2019, rozgrywających swoje mecze na stadionach w Bielsku-Białej i Tychach.

Reklama

Uczestnicy Mistrzostw Świata FIFA U-20 trenują na boisku w Ligocie · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Od tygodnia trwają Mistrzostwa Świata FIFA U-20 World Cup Poland 2019. Gmina Czechowice-Dziedzice jest gospodarzem obiektu - boiska w Ligocie, na którym, jak wstępnie planowano, miały trenować drużyny: Portugalii, Argentyny, Korei Południowej oraz Republiki Południowej Afryki.

Ponieważ jednak pojawiły się problemy z dopuszczeniem przez delegatów FIFA innych boisk treningowych w regonie, na ocenionym przez FIFA bardzo wysoko boisku w Ligocie, odbywały się również treningi innych uczestniczących w młodzieżowym Mundialu ekip.

Przypomnijmy, że Gmina Czechowice-Dziedzice została zaproszona do udziału w przeprowadzeniu imprezy, ponieważ boisko w Ligocie - jako jeden z nielicznych tego typu obiektów w regionie - spełnia surowe normy FIFA. Przy organizacji imprezy na tak wysokim poziomie FIFA wymaga zaś, by murawy boisk treningowych wykazywały się taką samą charakterystyką i miały podobne parametry, jak płyty stadionów, na których odbywają się same rozgrywki.

Nowe boisko w Ligocie, którego murawa może konkurować z wieloma obiektami na stadionach ekstraklasy, bez problemu przeszło szczegółową weryfikację przeprowadzoną przez delegatów FIFA i PZPN.

Ostatecznie okazało się, że treningi uczestników Mundialu U-20 będą się odbywały w Ligocie dłużej niż pierwotnie planowano, czyli nie do 30 maja, ale aż do 9 czerwca.

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.