Wiadomości

  • 4 czerwca 2019
  • wyświetleń: 4898

[ZDJĘCIA] Reprezentacja Mali trenowała na boisku w Ligocie

W poniedziałek 3 czerwca na boisku w Ligocie trenowali reprezentanci Mali. Piłkarze z Afryki rozegrają we wtorek mecz 1/8 finału mistrzostw z Argentyną.

Mali U-20 w Ligocie - 3.06.2019 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Od dwóch tygodni trwają Mistrzostwa Świata FIFA U-20 World Cup Poland 2019. Gmina Czechowice-Dziedzice jest gospodarzem obiektu - boiska w Ligocie, na którym, jak wstępnie planowano, miały trenować drużyny: Portugalii, Argentyny, Korei Południowej oraz Republiki Południowej Afryki.

Ponieważ jednak pojawiły się problemy z dopuszczeniem przez delegatów FIFA innych boisk treningowych w regonie, na ocenionym przez FIFA bardzo wysoko boisku w Ligocie, odbywały się również treningi innych uczestniczących w młodzieżowym Mundialu ekip.

Przypomnijmy, że Gmina Czechowice-Dziedzice została zaproszona do udziału w przeprowadzeniu imprezy, ponieważ boisko w Ligocie - jako jeden z nielicznych tego typu obiektów w regionie - spełnia surowe normy FIFA. Przy organizacji imprezy na tak wysokim poziomie FIFA wymaga zaś, by murawy boisk treningowych wykazywały się taką samą charakterystyką i miały podobne parametry, jak płyty stadionów, na których odbywają się same rozgrywki.

Nowe boisko w Ligocie, którego murawa może konkurować z wieloma obiektami na stadionach ekstraklasy, bez problemu przeszło szczegółową weryfikację przeprowadzoną przez delegatów FIFA i PZPN.

Ostatecznie okazało się, że treningi uczestników Mundialu U-20 będą się odbywały w Ligocie dłużej niż pierwotnie planowano, czyli nie do 30 maja, ale aż do 9 czerwca.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.