Wiadomości

  • 4 czerwca 2019
  • wyświetleń: 9546

Prezydent RP wręczył Maćkowi Medal za Ofiarność i Odwagę

W poniedziałek 3 czerwca podczas wydarzenia "Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką", Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda odznaczył Medalem za Ofiarność i Odwagę Macieja Gacka - mieszkańca Czechowic-Dziedzic.

Prezydent RP wręczył Maćkowi Medal za Ofiarność i Odwagę - 3.06.2019 · fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP


Tuż przed letnim wypoczynkiem niemal 400 dzieci odwiedziło ogrody Rezydencji Belweder, by wspólnie z Parą Prezydencką wziąć udział w corocznej akcji "Bezpieczne wakacje" i przez zabawę uczyć się jak reagować w sytuacjach zagrożenia. Andrzej Duda uhonorował przy tej okazji Młodych Bohaterów, którzy wykazali się niebywałą odwagą, by ratować życie drugiego człowieka.

- Te odznaczenia zazwyczaj odbierają dorośli; policjanci, strażacy, żołnierze. Dzisiaj dostają je Julka, Dawid, Michał i Maciek za to, że umieli zachować się w sposób wyjątkowy i uratować innych - podkreślił Prezydent.

Przypominamy, że 6-letni Maciej Gacek z Czechowic-Dziedzic wykazał się nie lada odwagą ratując 3-latka, który skoczył z okna mieszkania usytuowanego na wysokości blisko 3 metrów. Chłopczyk podbiegł pod okno i w samą porę zdołał złapać dziecko amortyzując upadek.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.