czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 5 czerwca 2019
  • wyświetleń: 1846

Lekcje wychowawcze z dzielnicowymi komisariatu policji

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach na ostatniej prostej roku szkolnego spotykają się z uczniami szkół i prowadzą dla nich prelekcje poświęcone uzależnieniom, cyberprzemocy oraz konsekwencjom nieprzestrzegania prawa. Poruszane przez nich tematy są niezwykle istotne w przededniu letnich wakacji. Współpraca z pedagogami szkolnymi i wychowawcami klas jest elementem programu "Dzielnicowy bliżej nas".

profilaktyka
Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach prowadzą lekcje wychowawcze w SP w Zabrzegu · fot. KMP Bielsko-Biała


Sierż.szt. Łukasz Bulowski oraz sierż.szt. Bartłomiej Zaręba odwiedzili uczniów w Szkole Podstawowej w Zabrzegu. Z wychowankami klas czwartych rozmawiali na tematy dotyczące przemocy tej konwencjonalnej oraz stosowanej w cyber-przestrzeni. Odpowiadali na pytania dotyczące uzależnień oraz konsekwencji nieprzestrzegania prawa.

W prelekcjach brali udział wychowawcy klas oraz pedagog szkolna. Tematem spotkania była przemoc w szkole oraz w internecie. Omówiono definicję przemocy, jej przejawy, a także konsekwencje karne związane z jej stosowaniem. Poruszono kwestie reagowania na stosowanie przemocy oraz współodpowiedzialności za taki czyn. Aktywność uczniów była oceniana przez policjantów i wychowawców. Odpowiadając poprawnie na pytania policjantów mogli sobie podnieść ocenę z zachowania i wiedzy o społeczeństwie.

ab / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.