czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 6 czerwca 2019
  • 13 czerwca 2019
  • wyświetleń: 8046

[WIDEO] IX Ligocki Rodzinny Rajd Rowerowy

W niedzielę, 9 czerwca odbył się IX Ligocki Rodzinny Rajd Rowerowy. Organizatorami rajdu byli Towarzystwo Przyjaciół Ligoty oraz gmina Czechowice-Dziedzice.

ReklamaRajd wyruszył spod Domu Kultury jadąc m.in wałem rzeki Iłownica, drogami Miliardowic i leśnymi duktami kompleksu leśnego w zabrzeskiej dzielnicy Czarnolesie, gdzie przebiega m.in ważna linia kolejowa. Półmetek rajdu zaplanowano na terenie strzelnicy myśliwskiej w Chybiu, choc dla wielu okolicznych mieszkańców może się wydawać, że jest ona w Landeku, gdyż od Chybia ten teren oddziela las.

Następnie peletonem przejechaliśmy przez Landek i malowniczą bronowską dzielnicę Kopaniny i Woźniok docierając do centrum Bronowa, a następnie polnymi dróżkami dotarliśmy do Ligoty i na metę, czyli pod Dom Kultury skąd wyruszaliśmy.

W rajdzie wzięło udział 295 zapisanych rowerzystów m.in. z Ligoty, Bronowa, Zabrzega, Czechowic-Dziedzic, Kęt, Bielska-Białej, Międzyrzecza i Mazańcowic.

Na zakończenie rajdu nagrody losował burmistrz Czechowic-Dziedzic, Marian Błachut (co już jest swoistą tradycją) oraz ks. Zygmunt Mizia (proboszcz z Miliardowic, który też jechał z nami na rowerze).

IX Ligocki Rodzinny Rajd Rowerowy - 09.06.2019 · fot. roba25


Tradycyjnie nagrodzono najmłodszego i najstarszego uczestnika rajdu, najliczniejszą rodzinę oraz człowieka, który wziął udział we wszystkich edycjach rajdu ligockiego. Jakież było ogromne zaskoczenie, że była to tylko jedna osoba. Jeszcze większe zaskoczenie było wtedy, kiedy burmistrz wyczytał... imię i nazwisko rajdowego kamerzysty . No tak, wszak kamerzysta musiał być zawsze, a teraz nie dość, że nakręcił film, to z rajdu "poszedł z torbami", ale rowerowymi (nowe sakwy się bardzo przydadzą).

Trasa rajdu to 23,5 km. Organizatorem rajdu było Towarzystwo Przyjaciół Ligoty oraz gmina Czechowice-Dziedzice.

Organizatorom bardzo serdecznie dziękujemy za fantastyczny rajd. Dodatkowo towarzyszyła nam letnia pogoda, ze słońcem i temperaturą w okolicach 25 stopni Celsjusza.

- Ze swojej strony bardzo serdecznie dziękuję organizatorom a zwłaszcza panu Jurkowi, bo jak zdradził, pomysł nagrodzenia tego, kto uczestniczył we wszystkich rajdach ligockich, to jego osobista, nowa inicjatywa. Serdecznie dziękuję i do zobaczenia na 10. Ligockim Rodzinnym Rajdzie Rowerowym w 2020 roku! - mówi Robert Brachman.

aka, ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.