czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 7 czerwca 2019
  • wyświetleń: 4474

Zniszczył trawnik na terenie szkoły. Interweniowała straż miejska

19-letni mieszkaniec Czechowic-Dziedzic uszkodził trawnik na terenie placówki oświatowej w Ligocie. Na miejscu interweniowała straż miejska.

Reklama

- W dniu 2 czerwca po godzinie 21.00 dyżurny straży miejskiej skierował patrol do Ligoty, gdzie na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 miało dojść do zniszczenia trawnika przez młodego mężczyznę jeżdżącego na motorowerze - informuje straż miejska.

Jak relacjonują strażnicy, po przybyciu na miejsce przed budynkiem szkoły zastali grupę młodzieży, lecz nikt z nich nie miał jednośladu. Po udaniu się na teren szkoły funkcjonariusze stwierdzili uszkodzoną nawierzchnię trawnika poprzez jazdę najprawdopodobniej motorowerem.

Po rozmowie ze zgłaszającymi strażnicy ponownie udali się do grupy nastolatków i w wyniku rozpytania jeden z nich przyznał się do zniszczenia zieleńca. Był to 19-letni mieszkaniec Czechowic. Dyrektor szkoły nie wnosił żadnych roszczeń o naprawienia szkody przez 19-latka. W toku dalszych czynności sprawca został ukarany mandatem karnym z art. 144 kodeksu wykroczeń.

aka / czecho.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.