Wiadomości

 • 7 czerwca 2019
 • wyświetleń: 1383

Najlepszy monitor dla pracowników biurowych

Materiał partnera:

Dobry komputer to tylko ⅓ sukcesu. Oczywiście płynność i odpowiednia moc obliczeniowa to podstawa dla wydajnej pracy, lecz monitor jest równie ważny. W przypadku grafików i osób odpowiedzialnych za montaż materiałów wideo to oczywiste, ale czy zastanawialiście się kiedyś, czy dla innych pracowników biurowych to równie istotny element zestawu?

Najlepszy monitor dla pracowników biurowych


Okazuje się, że tak. Zastanówmy się nad tym, jak dopasować monitor do potrzeb specjalistów odpowiedzialnych za pisanie, obsługę klienta, programowanie itp.

Rozmiar ma znaczenieJeszcze kilkanaście lat temu, 17-calowe monitory były szczytem marzeń. Obecnie są one rzadko spotykane, a standardem w każdej firmie jest 21-24 cali. Nie jest to oczywiście wszystko, co mogą Wam zaproponować producenci sprzętu komputerowego, ponieważ wystarczy spojrzeć na takie modele jak Dell C5519Q. Posiada on przekątną 55 cali i rozdzielczość 4K. Świetnie sprawdzi się na salach szkoleniowych w dużych firmach lub jako główny odbiornik monitoringu.

Czy rozmiar wpłynie na satysfakcję i zadowolenie z użytkowania? Oczywiście, że tak! Otwierając kilka okien jednocześnie, możecie podzielić obraz na segmenty, monitorując jednocześnie procesy i pracując na zupełnie innym polu roboczym. Doskonałym przykładem jest obserwacja kilku kamer jednocześnie lub tłumaczenie długich i wymagających materiałów. Zamiast kupować kilka małych modeli, wystarczy jeden duży, np. Dell C5519Q, o którym wcześniej wspominaliśmy.

Podział ekranu na segmenty jest bardzo przydatnym rozwiązaniem dla tłumaczy i copywriterów, którzy w jednej części otwierają materiały oraz w drugiej plik roboczy. Dla grafików, specjalistów odpowiedzialnych za montaż filmów i realizatorów dźwięku, monitor panoramiczny o dużej przekątnej to niemal obowiązkowe narzędzie pracy. Nie potrzebują oni jednak 55-calowego produktu. Znacznie lepiej sprawdzi się 34-calowy Dell U3415W z zakrzywionym ekranem.

Gdyby to jednak nie wystarczyło, Dell przygotował również model P4317Q. Jego ekran jest prosty, lecz 43-calowy obraz robi piorunujące wrażenie.

Parametry techniczne - na co zwrócić uwagę?Czy pracownik biurowy potrzebuje wysokiej jasności, super rozdzielczości i imponującej ilości kolorów? Nie, ponieważ zazwyczaj bazuje on na prostych programach i mało skomplikowanych aplikacjach (np. edytorach tekstowych). Warto jednak zwrócić uwagę na dodatkowe złącza.

Wróćmy na chwilę do monitora Dell U3415W. Dysponuje on m.in. takimi złączami wejściowymi jak:
 • HDMI
 • MHL-HDMI
 • Mini DisplayPort
 • DisplayPort


Oprócz tego dodatkowo posiada 4x USB 2.0 i 2x USB 3.0 typu B. Panoramiczny obraz pozwala pracować na kilku dokumentach lub oknach jednocześnie, co nie tylko poprawi wygodę, ale także wydajność. Za cenę 3210 zł, użytkownik otrzymuje następujące parametry techniczne:
 • panel IPS,
 • 34 cale,
 • 1,07 mld wyświetlanych kolorów,
 • technologię Curved,
 • rozdzielczość 3440 x 1440 pikseli,
 • czas reakcji matrycy 8 ms.
 • Dowiedz się więcej: https://gigam.pl/5-monitor


Czy zakrzywiony obraz jest wygodny przy pracy?Niemal każdy sprzedawca w sklepach z elektroniką zasypywany jest pytaniami o zakrzywiony obraz w monitorach. Technologia Curved jest dostępna od kilku lat, lecz w dalszym ciągu budzi wiele pytań wśród użytkowników, którzy nie korzystają z wielkoformatowych produktów. Zakrzywiony ekran początkowo wykorzystywany był w kinach, by widzowie mogli objąć wzrokiem większy obszar.

Jeśli planujecie inwestycję w model 21 lub 24-calowy, prawdopodobnie nie zauważycie różnicy. W przypadku panoramicznych 32-calowych lub większych konstrukcji poprawa komfortu będzie odczuwalna.