czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 7 czerwca 2019
  • wyświetleń: 6568

Dlaczego różne śmieci trafiają do tej samej śmieciarki? Burmistrz wyjaśnia

Burmistrz Marian Błachut na prośbę mieszkańca wyjaśnił w jaki sposób odbywa się odbiór odpadów z posesji na terenie gminy Czechowice-Dziedzice i dlaczego różne odpady trafiają do tej samej śmieciarki.

- Panie burmistrzu. Wczoraj śmieciarka odbierała śmieci z mojej posesji i ku mojemu zaskoczeniu, do jednej śmieciary wsypywali kubły z odpadami mieszanymi i odpady BIO! O co tu chodzi?! To ja w domu przeprowadzam staranną segregację, kupuję specjalne worki na odpady BIO, posiadam kompostownik, uczę dzieci segregacji, a tu takie zdziwienie. Jest to bardzo nie w porządku wobec nas mieszkańców, którzy płacimy ciężkie pieniądze za odpady - napisał do Mariana Błachuta jeden z mieszkańców.

Odpowiedź, na którą zapewne czekało jeszcze więcej osób, pojawiła się na stronie internetowej Urzedu Miejskiego.

- Odpowiadając na pytanie dotyczące sposobu odbioru odpadów zmieszanych oraz BIO informuję, że w dyspozycji obsługujących naszą gminę firm wywozowych znajdują się śmieciarki dwukomorowe, przeznaczone do jednoczesnego odbioru dwóch frakcji odpadów - napisał burmistrz.

Jak wyjaśnia Marian Błachut, wykorzystanie takich samochodów pozwala obniżyć koszty związane z odbiorem i wywozem odpadów (o połowę mniejsza jest ilość kursów), a jednocześnie gwarantuje, że wsypywane do dwóch różnych komór (lewej i prawej) odpady, nie ulegają zmieszaniu.

- Osoba obserwująca cały proces z oddalenia, zwłaszcza patrząca z boku, może natomiast odnosić mylne wrażanie, że śmieci z dwóch różnych kubłów, wpadają do tej samej komory. Zapewniam, że tak się nie dzieje - wytłumaczył burmistrz.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.