czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 11 czerwca 2019
  • wyświetleń: 1124

Straż miejska apeluje: nie pozostawiaj dziecka w samochodzie!

Po wcześniejszych ulewach jakie nam towarzyszyły pod koniec maja nadeszły upalne dni i wyczekiwane wysokie temperatury. W połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są jednak bardzo niebezpieczne.

Straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach wystosowała apel, by kategorycznie nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt.

- Przy upałach we wnętrzu pojazdu robi się swego rodzaju szklarnia, w której temperatura jest znacznie wyższa od tej na zewnątrz. Nie doprowadzajmy do takich niebezpiecznych sytuacji. Przez brak rozwagi możemy mieć na sumieniu czyjeś zdrowie, a nawet życie - przestrzegają strażnicy.

Straż Miejska apeluje szczególnie do osób dorosłych. - Nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie chwilę, nie zostawiajmy swoich pociech samych. Taka troska powinna dotyczyć także zwierząt. Pozostawienie psa w wysokiej temperaturze w aucie to znęcanie się nad zwierzęciem, za które zgodnie z ustawą o ochronie praw zwierząt grozi nawet do 2 lat więzienia.

Mundurowi proszą też, by nie pozostawać obojętnym, gdy zauważymy, że jakaś osoba czy zwierzę znajduje się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu. - Poinformujmy o wszystkim policję, dzwoniąc pod numer telefonu alarmowego 997, 112 lub straż miejską - 986 - apelują i dodają, że na takie sytuacje zwracana jest szczególna uwaga.

Wyjaśniają, że jeśli funkcjonariusze stwierdzą, że dłuższe pozostawanie dziecka bądź psa w aucie zagraża jego życiu, mają prawo użyć wszelkich środków umożliwiających wydostanie go z pojazdu włącznie z wybiciem szyby.

aka / czecho.pl
źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.