Wiadomości

  • 13 czerwca 2019
  • wyświetleń: 2386

Przed nami kolejna edycja "Zdolnych z Czechowic-Dziedzic"

We wtorek w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach podpisano umowę inaugurującą III edycję programu "Zdolni z Czechowic-Dziedzic, miasta z zapałem", którego partnerem jest Grupa LOTOS.

Zdolni z Czechowic-Dziedzic
Przed nami kolejna edycja "Zdolnych z Czechowic-Dziedzic, miasta z zapałem" · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Operatorem przedsięwzięcia jest Zespół Obsługi Placówek Oświatowych w Czechowicach-Dziedzicach, a zajęcia w ramach kolejnej edycji programu ruszą po wakacjach. Umowę inaugurującą realizację programu podpisali Marian Błachut, burmistrz Czechowic-Dziedzic oraz Tadeusz Szkudlarski prezes zarządu LOTOS Terminale.

Program edukacyjny "Zdolni z Czechowic-Dziedzic, miasta z zapałem" jest wspólnym przedsięwzięciem Grupy LOTOS i Gminy Czechowice-Dziedzice, którego celem jest wzmocnienie systemowych działań na rzecz opieki nad uczniem zdolnym w czechowickich szkołach, kształtowanie myślenia naukowego oraz wsparcie i promocja wykorzystania metody projektowej w edukacji w szkołach. W zależności od zainteresowań uczestnicy projektu mają do wyboru zajęcia z zakresu nauk: humanistycznych, technicznych, matematyczno-przyrodniczych, społecznych (w tym charytatywnych), językowych, oraz artystycznych.

- Program realizowany z Grupą LOTOS jest przykładem bardzo dobrej współpracy pomiędzy samorządem, nauką i biznesem. Promowane są w nim twórcze postawy, praca zespołowa oraz potencjał drzemiący w młodych, zdolnych uczniach naszej gminy - powiedział burmistrz Marian Błachut.

W programie na najbliższy rok szkolny zaplanowano powołanie zespołów projektowych, przeprowadzenie konkursu na najlepszy zespół oraz konkursu wiedzy o Grupie LOTOS, który realizują pracownicy spółki LOTOS Terminale.

- To już 3. edycja Programu "Zdolni z Czechowic-Dziedzic, miasta z zapałem". Mamy za sobą dwie udane edycje, w których łącznie wzięło udział ponad 160 uczniów z Gminy Czechowice-Dziedzice. Grupa LOTOS od lat angażuje się w działania na rzecz społeczności lokalnych, w tym edukację najmłodszych i rozwój talentów, który jest niezwykle istotny w odpowiedzialnym podejściu naszej firmy - podsumował Tadeusz Szkudlarski, prezes zarządu LOTOS Terminale.

Przed młodymi ludźmi wiele pasjonujących odkryć i zadań. Życzymy im powodzenia w realizacji ciekawych projektów naukowych.

Przed nami kolejna edycja „Zdolnych z Czechowic-Dz

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.