Wiadomości

  • 13 czerwca 2019
  • wyświetleń: 2570

Apelują, aby zachować ostrożność przy wypoczynku nad wodą

- Odpoczywając nad wodą nie zapomnij o kilku radach, które mogą wybawić cię z opresji, a nawet uratować ci życie - apeluje straż miejska.

Zbliżają się wielkimi krokami wakacje, a za oknami słoneczna pogoda i zapowiadane są kolejne upalne dni dlatego pamiętajmy o kilku podstawowych zasadach, aby pobyt nad wodą nie zmienił się w koszmar.

- Od początku czerwca w całej Polsce utonęło już 20 osób. Jak już wcześniej pisaliśmy, przed rozpoczęciem okresu wakacyjnego o bezpieczeństwie nad wodą, to nigdy za wiele takich informacji. Dlatego przypominamy, aby nie wchodzić do wody po spożyciu alkoholu, bo to główna przyczyna tragedii i często wpływa na przecenienie pływackich możliwości. Unikajmy też skoków do nieznanej wody. Jeśli już chcemy skoczyć, koniecznie wcześniej zbadajmy dno i sprawdźmy czy nie ma tam konarów i innych twardych przedmiotów - proszą strażnicy miejscy.

Mundurowi apelują, by do kąpieli wybierać strzeżone kąpieliska, a jeśli zdecydujemy się na dziką plażę, pływajmy w pobliżu innych, którzy w razie potrzeby mogą przyjść nam z pomocą. Natychmiast wyjdźmy z wody w razie słabszego samopoczucia. - Nawet zlekceważony drobny zawrót głowy może doprowadzić do tragedii - ostrzegają strażnicy.

aka / czecho.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.