czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 19 czerwca 2019
  • wyświetleń: 1253

Policjanci rozpoczęli akcję "Bezpieczny weekend"

Przed nami kolejny długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała. Skończył się już rok szkolny i rozpoczęły letnie ferie. Wpływa to na nasilenie ruchu turystyczno-wypoczynkowego. Na drogę wyjedzie więcej kierowców samochodów, motocyklistów i rowerzystów. Długi weekend, to czas wytężonej pracy policjantów, których zwiększonej liczby należy spodziewać się na drogach.

Reklama

W środę o 6.00 rozpoczęła się akcja drogówki związana z bezpiecznym weekendem. Potrwa ona aż do godz. 6.00 w poniedziałek. Policjanci apelują o szczególną ostrożność na drogach w tym okresie i przypominają o konieczności stosowania się do przepisów ruchu drogowego, stosowania obowiązujących ograniczeń prędkości, używania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci.

- Zadbajmy o to, aby nasza podróż była przyjemna i wiązała się z długo wyczekiwanym wypoczynkiem - apelują. - Pamiętajmy, że w czwartek, w Boże Ciało, na drogi wyjdą procesje. Zaplanujmy podróż tak, aby nie stresować się ewentualnymi utrudnieniami w ruchu z tego powodu - dodają.

Mundurowi przekonują też do konieczności zadbania o dobry stan techniczny pojazdu i zaplanowanie podróży, biorąc pod uwagę prognozę pogody i większe natężenie ruchu na drogach. - Zapewnijmy sobie komfort jazdy i odpowiednio dużo czasu na dojazd na miejsce. Pamiętajmy, że nie można przewidzieć wszystkich zdarzeń na drodze.

- Kierowco - wypocznij przed podróżą i bądź pewny, że jesteś trzeźwy. Rób przerwy w trakcie jazdy. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi przestrzegając przepisów ruchu drogowego i pamiętając o zasadzie ograniczonego zaufania - czytamy w opublikowanej przez policję informacji.

Funkcjonariusze zachęcają też do parkowania w miejscach do tego wyznaczonych. - Nie zostawiajmy nawet na chwilę pasażerów w nagrzanym pojeździe. Nie zostawiajmy bagażu i innych przedmiotów w widocznych miejscach wewnątrz pojazdu - najlepiej zabierać je ze sobą. Zabierzmy ze sobą w podróż rozsądek, dobry humor i dużą dawkę empatii! - dodają.

aka / czecho.pl
źródło: KWP Katowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.