czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 czerwca 2019
  • 30 czerwca 2019
  • wyświetleń: 2946

EXPO Zdrowie i Ciuchcia Zdrowia na Placu Jana Pawła II

Za nami:

30 czerwca w godz. 14.00-18.00 na Placu Jana Pawła II w Czechowicach-Dziedzicach odbędzie się program prozdrowotny EXPO Zdrowie dla dorosłych i młodzieży oraz Ciuchcia Zdrowia dla dzieci. EXPO Zdrowie odbędzie się w naszym mieście już po raz drugi, natomiast Ciuchcia Zdrowia po raz trzeci.

Koncepcja EXPO została opracowana przez Weimar Institute, Wildwood Lifestyle Center and Hospital oraz HER - Health Education Resources i była przeprowadzana przez wiele państw na świecie. Program realizuje zespół specjalistów: lekarzy, pielęgniarek, promotorów zdrowia, terapeutów uzależnień, których wspierają lokalni wolontariusze - entuzjaści i praktycy zdrowego stylu życia.

Celem EXPO Zdrowie jest zmniejszenie zapadalności na choroby cywilizacyjne oraz poprawa jakości życia mieszkańców miast, gdzie programy się odbywają. Staramy się to osiągnąć, promując zdrowy styl życia oraz zwracając uwagę na profilaktykę i leczenie chorób cywilizacyjnych.

Odwiedzający kolejne stanowiska mogą wziąć udział w prostych badaniach profilaktycznych i dzięki temu sprawdzić swój stan zdrowia. Zmierzyć można poziom cukru, cholesterolu, tkanki tłuszczowej, ciśnienie krwi, a także przejść test kondycyjny z pomiarem tętna oraz obliczyć wskaźnik masy ciała (tzw. BMI). Uczestnicy mają również możliwość sprawdzić swój wiek biologiczny oraz skonsultować się z lekarzem, psychologiem i coachami zdrowia. Wszystkie wyniki zapisywane są na Osobistej Karcie Wyników.

Ciuchcia Zdrowia to posiadający patent program dla dzieci, który został już zrealizowany w wielu miejscach w Polsce i cieszy się popularnością nie tylko wśród dzieci, ale również wśród rodziców.

Program inspiruje maluchów do prowadzenia zdrowego trybu życia. Uczy przez zabawy, gry i przykłady. Zachęca do ruchu i aktywności fizycznej.

Ciuchcia Zdrowia to symboliczna podróż przez 8 stacji zdrowia. Każdy z uczestników otrzymuje paszport, bierze udział w krótkich zajęciach, a swoją obecność potwierdza otrzymaniem pieczątki. Podróż kończy się zdobyciem Certyfikatu Krzepkiego Malucha.

Ze względu na to, że będzie z nami fizjoterapeuta dziecięcy z punktu wczesnego wspomagania rozwoju w Ustroniu, dzieci z rodzicami/opiekunami będą mogły skorzystać z konsultacji. Diagnostyka będzie obejmować skoliozy i inne wady postawy według koncepcji FITS (funkcjonalna indywidualna terapia skolioz) oraz ocenę rozwoju ruchowego dzieci w wieku od 0 do 7 lat.

Wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość spróbować zdrowych smakołyków w ramach degustacji zdrowej wegetariańskiej żywności oraz otrzymać przepisy. Będzie z nami również specjalista ds. ziół i leczenia naturalnego, który udzieli porad, umożliwi skosztowanie, a nawet zakup ziół z własnej uprawy ekologicznej.

Towarzyszyć nam będzie Fundacja Mam kota na punkcie psa, która będzie uświadamiać uczestników w zakresie praw zwierząt i troski o naszych pupilów. Oczywiście będzie można również wspomóc ich działania na rzecz zwierzaków w naszym mieście.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic oraz patronatem medialnym Gazety Czechowickiej i portalu czecho.pl.

Jeśli chcą Państwo zobaczyć, jak wygląda EXPO Zdrowie i Ciuchcia Zdrowia, zapraszamy do obejrzenia następujących filmików:

Organizatorzy: Chrześcijański Klub Zdrowia w Czechowicach-Dziedzicach. Wstęp wolny.

Ciuchcia Zdrowia

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.