czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 25 czerwca 2019
  • wyświetleń: 4661

Karta EKUZ - by Twoje wakacje były bezpieczne

Materiał partnera:

EKUZ, a właściwie Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, sprawia, że w czasie urlopu skupić się możemy na błogim leniuchowaniu i odpoczynku, bez zbędnych zmartwień i problemów. Dzięki niej możliwe jest korzystanie ze świadczeń zdrowotnych, jeśli okażą się one konieczne, nie tylko na wakacjach, ale i podczas pobytu za granicą w celach zarobkowych, a nawet edukacyjnych. Pakiet korzyści jest naprawdę szeroki, warto jednak poznać wszystkie informacje dotyczące tej możliwości.

1.      Co to jest karta EKUZ? Niezbędne informacje o Europejskiej Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego.
2.      Porady dla podróżujących z kartą EKUZ - wszystko, co powinieneś wiedzieć, wybierając się za granicę

Wyrobienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego jest bajecznie proste i nie zajmuje dużo czasu. Kilka prostych kroków może zapewnić nam poczucie bezpieczeństwa oraz wsparcie w przypadku korzystania z niezbędnych świadczeń zdrowotnych, których niestety nigdy nie da się przewidzieć. Dowiedz się wszystkiego o karcie EKUZ, co może okazać się przydatne podczas Twoich wyjazdów za granicę.

Co to jest karta EKUZ? Niezbędne informacje o Europejskiej Karcie Ubezpieczenia ZdrowotnegoKarta EKUZ cieszy się w ostatnich latach ogromnym zainteresowaniem Polaków, umożliwia ona bowiem skorzystanie ze świadczeń zdrowotnych, gdy te okażą się niezbędne z medycznego punktu widzenia. Co więcej, obejmuje swoim zasięgiem nie tylko wszystkie kraje Unii Europejskiej, ale również te z Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA), zatem nasze możliwości jej użycia są naprawdę ogromne.

Korzystać z niej mogą nie tylko osoby wybierające się na wakacje, ale również te uczące się oraz pracujące za granicą. Trzeba jednak pamiętać, iż nie jest to typowe ubezpieczenie turystyczne, dlatego też konieczne jest wcześniejsze zapoznanie się ze wszystkimi szczegółami na jej temat. To rozwiązanie nie pokrywa m.in. kosztów transportu powrotnego do kraju, nie możemy również liczyć na wsparcie finansowe w przypadku leczenia w prywatnych placówkach medycznych. Zależnie od kraju, w jej ramach nierefundowane mogą być również inne usługi, jak np. leczenie stomatologiczne czy zakup leków, dlatego dokładnie zapoznanie się z wszystkimi warunkami jest tak istotne. Dowiesz się więcej szczegółów o karcie EKUZ na https://ekuz.com.pl/

Porady dla podróżujących z kartą EKUZ - wszystko, co powinieneś wiedzieć, wybierając się za granicęEKUZ honorowany jest w ponad 30 krajach, co daje ogromną swobodę podróżowania oraz niezbędne poczucie bezpieczeństwa, za które z pewnością będziemy wdzięczny w nagłych, nieprzewidzianych przypadkach. Na stronie https://ekuz.com.pl/porady-dla-podrozujacych/ znajdziemy jednak nie tylko wszystkie podstawowe informacje dotyczące wyrabiania i zasad działania Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, ale również porady dla podróżujących, które okazać się mogą wyjątkowo przydatne.

Grono doświadczonych specjalistów tworzy tam teksty poradnikowe, w których z pewnością każdy znajdzie odpowiedzi na wszystkie dręczące go pytania odnośnie kwestii związanych z wyrobieniem i funkcjonowaniem tej karty. Szczegółowe instrukcje otrzymają nie tylko osoby zamierzające rozpocząć pracę za granicą, ale i te stojące przed dylematem: EKUZ czy może polisa dla dziecka, albo te zastanawiające się, czym ta karta różni się od tradycyjnego ubezpieczenia turystycznego? Nie pozostaje już nic innego, jak odwiedzić stronę internetową, przeczytać rady od fachowców i zaplanować wyjazd za granicę bez zbędnych obaw i ryzyka.