czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 1 lipca 2019
  • wyświetleń: 1252

Telewizja satelitarna - jak porównać i wybrać najlepszą ofertę?

Materiał partnera:

Chociaż coraz więcej osób rezygnuje z części kanałów telewizyjnych na rzecz dóbr internetu, trudno sobie wyobrazić całkowity brak dostępu do telewizji. Minęły czasy, kiedy telewizja była najważniejszym medium w domu, ale w dalszym ciągu jest ważna i ogląda się ją codziennie. W Polsce o klientów zainteresowanych telewizją satelitarną konkuruje w zasadzie dwóch dostawców: NC+ i Cyfrowy Polsat.

Telewizja satelitarna


Obie te firmy ścigają się, jeśli chodzi o atrakcyjność ofert. Starają się też, by każdy znalazł coś dla siebie. Z tego też względu klienci mają do wyboru co najmniej kilka opcji, a każda z nich ma coś, co potrafi zainteresować różne grupy telewidzów. Co trzeba widzieć o obu operatorach i jak podjąć ostateczną decyzję?

Telewizja satelitarna w NC+ i w Cyfrowym Polsacie

Na pierwszy ogień NC+. Najtańszy pakiet w tej firmie jest za 19,99 zł, a abonent ma dostęp do przeszło 75 kanałów. Mało tego, przeszło 30 z nich to kanały HD. Warte uwagi są usługi dodatkowe, jak możliwość podpięcia dekodera, który poprawi jakość obrazu. Istnieje też możliwość oglądania telewizji na smartfonie. A to tylko przykłady udogodnień. A jak to wygląda w Cyfrowym Polsacie?

Przede wszystkim jest to największy polski operator, który telewizję satelitarną dostarcza. To, co może zainteresować to m.in. pakiet Premium MAX. Umowę podpisuje się na 24 miesiące, przez pierwsze pół roku nic się nie płaci, później 100 zł. Co obejmuje ta oferta? Przeszło 160 programów, w tym takie kanały jak Cinemax, czy HBO. Zatem gratka dla kinomaniaków, ale nie tylko. Wśród programów są kanały o każdej tematyce, od sportu, przez bajki po filmy i muzykę. W związku, z czym każdy może znaleźć coś ciekawego, a przez to opcja ta jest ciekawa dla rodzin. Oprócz tego dekoder pozwala na nagrywanie. Najtańsza oferta w Cyfrowym Polsacie to 20 zł.

Jak wybrać?

I tutaj zaczynają się schody. Jak zajrzymy do oferty, okaże się, że jest mnóstwo opcji, w diametralnie różnych cenach. Wpływ na to ma wiele czynników. Na pewno jednym z najważniejszych, jest liczba kanałów. Im więcej będzie dostępnych w ramach abonamentu, tym będzie on wyższy. Do tego dochodzi rodzaj usług dodatkowych. Wybór jest zatem trudny i najlepiej już na początku określić swoje wymagania, preferencje co do kanałów i budżet. Później można przejść dalej i wybrać ofertę dla siebie.

Na szczęście są takie strony, jak panwybierak.pl, które przychodzą z pomocą osobom, które szukają idealnych dla siebie propozycji. Mają na swoich witrynach dobrze skonstruowane porównywarki ofert, które znacznie wybór ułatwią. Za pomocą kilku kliknięć wyświetlą się wszystkie oferty, które spełniają określone wymagania. Są one zestawione w formie tabelki, więc porównane są te same parametry. Porównywarka nie może podjąć za nas decyzji, co jest najlepsze, ale na pewno wyświetli, które rozwiązania są warte uwagi. Ci, którzy mimo wszystko nie chcą telewizji satelitarnej, patrzą na to, co proponuje UPC, a ofertę tej firmy też można zestawić z innymi.