Reklama

Wiadomości

  • 2 lipca 2019
  • wyświetleń: 21937

[WIDEO i ZDJĘCIA] Duży pożar przy ulicy Łężnej. 17 zastępów w akcji!

Siedemnaście zastępów straży pożarnej gasiło wczoraj pożar na terenie zakładu przetwórstwa rybnego w Czechowicach-Dziedzicach. Nie było osób poszkodowanych.

Pożar przy ul. Łężnej w Czechowicach-Dziedzicach - 1.07.2019 · fot. czecho.pl + nadesłane przez czytelników


Pożarem objęte były palety składowane obok budynku oraz dach budynku na powierzchni około 150m2 pokryty blachą trapezową. Działania zastępów straży pożarnej polegały na podaniu dwóch prądów wody na składowane palety drewniane na zewnątrz budynku, dwa prądy do środka hali produkcyjnej (chłodnie) oraz dwa prądy na dach w celu ugaszenia pożaru.

Równocześnie z prowadzoną akcją gaśniczą, strażacy wykonali prace rozbiórkowe celem dotarcia do zarzewi ognia. Połać dachu rozbierano, a nadpalone elementy dogaszano. Po ugaszeniu pożaru, pomieszczenia produkcyjne sprawdzono czujnikami - poziom tlenku węgla we wszystkich pomieszczeniach 0 ppm.W trakcie akcji gaśniczej występowały problemy z dostępem do wody, gdyż nieczynne były hydranty w pobliżu zakładu. Wodę dowożono z instalacji usytuowanej w rejonie skrzyżowania DK-1 z ulicą Legionów. Poważnym problemem był zamykany co jakiś czas przejazd kolejowy na ulicy Waryńskiego, który utrudniał ruch pojazdów gaśniczych pobierających wodę.

W wyniku pożaru spaleniu uległo poszycie dachu na powierzchni około 150 m2, narzędzia i towar znajdujący się w pomieszczeniach objętych pożarem, a także palety składowane na zewnątrz przy ścianie budynku. Akcja gaśnicza trwała blisko cztery godziny. Przyczynę pożaru ustala policja.W działaniach poza jednostkami z PSP (8 zastępów) brały udział jednostki z OSP Lipowiec, Zabrzeg, Dziedzice, Czechowice, Komorowice Krakowskie oraz Komorowice Śląskie.

aka, ab, sid / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.