Wiadomości

  • 5 lipca 2019
  • 18 lipca 2019
  • wyświetleń: 11210

Zorganizowane zwiedzanie czechowickiej Zapałkowni

W piątek, 12 lipca ponad dwadzieścia osób wzięło udział w zwiedzaniu czechowickiej Zapałkowni. Z inicjatywą wycieczki wyszedł Miejski Dom Kultury.

Zapałkownia, zwiedzanie, MDK
Zwiedzanie czechowickiej Zapałkowni · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


- Czechowicka Fabryka Zapałek jest obecnie jedyną tego typu firmą w Polsce. Prawie 100-letnie dzieje zakładu, miliony wyprodukowanych zapałek, unikatowe technologie produkcji i magia etykiet zapałczanych niech będą zachętą do wybrania się na zwiedzanie Zapałkowni - zachęcał jeszcze przed wycieczką Jacek Cwetler.

Zwiedzanie rozpoczęło się o godz. 11.00. W czasie spaceru uczestnicy poznawali proces powstawania zapałek, dowiadywali się jakie drewno jest wykorzystywane do ich produkcji, oglądali maszyny w fabryce oraz obserwowali jak przeprowadzane jest drukowanie etykiet. Była to także okazja, by posłuchać jak wyglądały najbardziej nietypowe zamówienia, a także do jakich krajów trafiają zapałki produkowane w Czechowicach-Dziedzicach.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.