Wiadomości

  • 7 lipca 2019
  • 15 września 2019
  • wyświetleń: 5695

II Czechowickie Warsztaty Muzyki Liturgicznej

Za nami:

Trwają zapisy na drugą edycję Czechowickich Warsztatów Muzyki Liturgicznej (13-15 września) z najlepszymi prowadzącymi. W poprzedniej edycji wzięło udział blisko 130 osób z całej Polski.

Kościół świętej Barbary
Kościół świętej Barbary w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


Papież Benedykt XVI pisał: "Gdzie człowiek spotyka Boga, tam samo słowo już nie wystarcza. Spotkanie to ożywia różne obszary ludzkiego życia i sprawia, iż stają się one pochwalną pieśnią". Muzyka liturgiczna ma swoją specyfikę. Nie jest tylko poprawnym odczytaniem zapisu nutowego, ale jest sztuką, która angażuje zarówno ciało jak i ducha ludzkiego. Gdy słowa nie wystarczają rodzi się śpiew.

Już po raz drugi w parafii św. Barbary w Czechowicach-Dziedzicach odbędą się Warsztaty Muzyki Liturgicznej. Organizatorzy zaprosili najlepszych muzyków i kompozytorów, by podzielili się swoją wiedzą i wiarą. Jest to zdecydowanie bardzo dobra okazja by pod okiem mistrzów doskonalić swój warsztat.

- Warsztaty nie są jednak tylko dla członków chórów czy scholi. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą doświadczyć piękna muzyki liturgicznej i włączyć się w jej tworzenie. W tym roku z racji przypadającej 40 rocznicy I pielgrzymki św. Jana Pawła do Polski oraz programu roku duszpasterskiego wybraliśmy tematem przewodnim słowa z Dziejów Apostolskich "Otrzymacie Jego Moc". Chcemy w ten sposób uczcić to niezmiernie ważne wydarzenie w dziejach Polski - opowiadają o wydarzeniu.

Tegoroczne warsztaty poprowadzą Paweł Bębenek, Piotr Pałka i Hubert Kowalski - obecnie zdecydowanie najlepsi kompozytorzy muzyki liturgicznej.

Więcej informacji o warsztatach znajdziecie na stronie http://www.muzyczne-czechowice.pl

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.