Wiadomości

  • 13 lutego 2007
  • wyświetleń: 2315

Bezrobocie w gminie rośnie

Według statystyk Wojewódzkiego Urzędu Pracy bezrobocie w Czechowicach-Dziedzicach rośnie. Pod koniec ubiegłego roku odnotowano, że w gminie pracy nie mają 1783 osoby z wszystkich, które kwalifikowały się do przeprowadzonych badań. Jeszcze miesiąc wcześniej, w listopadzie, bezrobotnych było 46 mniej, w tym 27 kobiet.

Najwięcej osób - 578 bezrobotnych to ludzie w wieku 45-54, nieznacznie lepiej prezentują się statysytki obejmujące ludzi, którzy mają 25-34 lata - 427 osób. To bardzo często studenci wyżu demograficznego, którzy po zakończeniu kształcenia nie potrafią znaleźć stałego zatrudnienia lub inne młode osoby, które nie potrafią sobie poradzić na coraz bardziej wymagającym rynku pracy. W uprzywilejowanej sytuacji statystyki stawiają mężczyzn od 60 do 64 roku życia. Teoretycznie jest ich najmniej, ale równie prawdziwe jest stwierdzenie, że oni najrzadziej starają się jeszcze pozyskać nowe stanowisko pracy.

new / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.