czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 8 lipca 2019
  • wyświetleń: 1545

MRKS z drugim miejscem w klasyfikacji Pro Junior System!

Miesiąc temu zakończyły się rozgrywki IV ligi śląskiej, gr.II, w których drużyna MRKS-u Czechowice-Dziedzice rywalizując w roli beniaminka zajęła siódmą lokatę. Równolegle od sezonu 2018/19 na czwartoligowym szczeblu wprowadzony został program Pro Junior System, premiujący kluby za występy zawodników o statusie juniora (rocznik 200o i młodsi), oraz wychowanków.

Na ubiegłotygodniowym spotkaniu z przedstawicielami klubów obu grup IV ligi śląskiej przedstawiona została klasyfikacja końcowa tego programu, w którym czechowicki zespół uplasował się na rewelacyjnej - drugiej lokacie spośród 32 ekip, ustępując jedynie będącym poza zasięgiem rezerwom beniaminka Ekstraklasy - Rakowa Częstochowa.

Program Pro Junior System polegał na przyznawaniu punktów klubom za rozegrane minuty zawodników o statusie juniora i wychowanka w oficjalnych meczach rozgrywek mistrzowskich IV ligi. W klasyfikacji nie były uwzględniane rozegrane minuty w meczach barażowych o udział w rozgrywkach danej klasy. Po zakończeniu ligowych rozgrywek ligowych, kluby z największą liczbą punktów zostaną nagrodzone finansowo na zasadach określonych w uchwale.

Za każdą rozegraną minutę w regulaminowym czasie gry przez juniora klub otrzymywał jeden punkt, natomiast sześćdziesiąt sekund spędzonych na boisku przez wychowanka premiowane było dwoma punktami.

Co istotne, każdy junior i wychowanek musiał rozegrać co najmniej 270 minut w trakcie co najmniej 5 oficjalnych meczów w ramach oficjalnych rozgrywek mistrzowskich IV ligi, aby rozegrane przez niego minuty zostały uwzględnione w punktacji końcowej. Ponadto, kluby zdegradowane lub które wycofały się z rozgrywek traciły uprawnienie do uczestnictwa w omawianym programie i nie były uwzględniane w klasyfikacji, podobnie jak rezerwy, których I drużyna na wyższym szczeblu zajęła miejsce premiowane nagrodą.

Łączna pula nagród w programie wyniosła 1.600.000,00 zł (słownie: jeden milion sześćset tysięcy złotych) brutto na sezon, z czego na nagrody dla klubów IV ligi w danym Wojewódzkim Związku Piłki Nożnej została przeznaczona kwota 100.000,00 zł (słownie: sto tysięcy złotych) brutto.

Klasyfikacja końcowa programu Pro Junior System w sezonie 2018/19 (IV liga śląska):

1. RKS Raków II Częstochowa S.A (19 505 pkt.) /nagroda: 35.000 zł. brutto/
2. MRKS Czechowice-Dziedzice (4827 pkt.) /nagroda: 25.000 zł. brutto/
3. KS Unia Dąbrowa Górnicza (4544 pkt.) /nagroda: 20.000 zł. brutto/
4. GKS Gwarek Ornontowice (3955 pkt.) /nagroda: 15.000 zł. brutto/
5. Bytomski Sport Polonia Bytom (3884 pkt.) /nagroda: 5.000 zł brutto/
6. MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski (3416 pkt.)
7. KP Warta Zawiercie (3084 pkt)
8. KS Kuźnia Ustroń (2790 pkt.)
9. TS Szombierki Bytom (2570 pkt.)
10. LKS Goczałkowice (2515 pkt.)

aka / czecho.pl
źródło: mrks.czechowice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.