czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 11 lipca 2019
  • wyświetleń: 1269

Czym są szybkozłącza hydrauliczne?

Materiał partnera:

Szybkozłącza hydrauliczne są elementami umożliwiającymi łatwe oraz szybkie łączenie instalacji, a także przewodów hydraulicznych. Powszechnie stosuje się szybkozłącza wysoko, średnio i niskociśnieniowe. Elementy te wykorzystywane mogą być do pracy pod ciśnieniem sięgającym nawet kilkuset bar. Wykorzystanie syzbkozłączy hydraulicznych znacząco przyspiesza prace montażowe. W przypadku zastosowania modułów wymiennych, umożliwia ich błyskawiczną wymianę i oszczędza czas.

Czym są szybkozłącza hydrauliczne?


Budowa szybkozłączy hydraulicznychSzybkozłącza hydrauliczne najczęściej produkowane są ze stali węglowej, jednak w sprzedaży dostępne są także części ze stali nierdzewnej. Wykorzystuje się je w układach hydrauliki siłowej do specjalnego oleju, a także innych mediów płynnych oraz gazowych. Występują w wersji skręcanej i wtykowej. Produkowane są zgodnie z określonymi normami ISO. W zależności od wymaganego zastosowania, szybkozłącza hydrauliczne mogą być odcinające dwustronnie lub jednostronnie, bądź też charakteryzować się swobodnym przeplotem.

Zalety wykorzystania szybkozłączy hydraulicznychZastosowanie szybkozłączy hydraulicznych pozwala na rozwiązanie wielu problemów związanych z niemożnością szybkiego łączenia i rozłączania elastycznych przewodów. Z ich pomocą połączenia te można przeprowadzić znacznie sprawniej i efektywniej, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjny złączy skręcanych, np. kołnierzowych i gwintowych. Wynika to faktu, że szybkozłącze hydrauliczne może być montowane ręcznie, bez konieczności stosowania żadnych narzędzi. Zazwyczaj wymaga jedynie włożenia do gniazda styku. Blokada połączenia następuje automatycznie, dzięki zastosowaniu mechanizmu sprężynowego. Jako element blokujący wtyk w gnieździe stosuje się z reguły kulki stalowe. Połączeń i rozłączeń często dokonać można przy użyciu zaledwie jednej ręki.

Zastosowanie szybkozłączy hydraulicznychSzybkozłącza hydrauliczne można wykorzystać przy podłączaniu urządzeń przewoźnych oraz mobilnych z napędem hydraulicznym, narzędzi hydraulicznych czy pistoletów malarskich. Standardowo stosuje się je jako zakończenia przewodów spiralnych, nawiniętych na zwijaczach. Podobnie jak szybkozłącza pneumatyczne, elementy te są ściśle standaryzowane. Umożliwia to wykorzystanie ich w konfiguracjach z przewodami posiadającymi różne średnice. Bogatą ofertę szybkozłączy hydraulicznych posiada Fluiconnecto. W ofercie firmy znaleźć można szeroki asortyment komponentów hydrauliki siłowej najwyższej jakości, pochodzących od sprawdzonych dostawców. Fluiconnecto oferuje również profesjonalne usługi serwisowe.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.