Wiadomości

  • 15 lipca 2019
  • wyświetleń: 2392

Nieprzewidziane wydatki? Dowiedz się, jak bezpiecznie pożyczać pieniądze

Materiał partnera:

Większość Polaków deklaruje, że lubi oszczędzać choć małe kwoty, by w razie nieprzewidzianych wydatków mieć pewne zaplecze finansowe do wykorzystania. Prawdą jest jednak to, że sporej części z nich odkładanie na czarną godzinę idzie... średnio. Być może stąd niesłabnące zainteresowanie błyskawicznymi pożyczkami, które nieraz ratują nas w okolicznościach wymagających sporych wydatków. Dla wielu to rozwiązanie idealne. Szczególnie pożyczka online - jest w końcu bardzo wygodna do wzięcia. Z drugiej strony - wiele osób wciąż obawia się konsekwencji ekspresowych pożyczek. Czy jednak słusznie? Warto przyjrzeć się temu, jak bezpiecznie pożyczać pieniądze przez Internet.

Nieprzewidziane wydatki?


Pożyczka online - czy to jedyna opcja?Według statystyk, pożyczki finansowe oferują Polakom przede wszystkim banki. Z drugiej strony, badacze rynku zwracają uwagę na fakt, że często odwracają się one od mniej zamożnych klientów. Lukę tę wypełniają firmy, które oferują ekspresowe pożyczki. Do korzystania z ich usług przyznaje się w Polsce aż 23 proc. kobiet i 15 proc. mężczyzn. W przypadku nieprzewidzianych wydatków, 32 proc. polskich gospodarstw domowych sięga po pożyczki.

Rynek szybkich pożyczek rozwija się bardzo dynamicznie. Nie wszyscy jednak poruszają się po nim pewnie. Czy lepiej wziąć pożyczkę przez Internet czy na miejscu? Jak dobrać firmę, w której skorzystamy z pożyczki? Warto przyjrzeć się dobrze ofercie - to pozwoli nam zachować rozwagę.

Pożyczki przez Internet - ekspresowe tempoDużym plusem pożyczek online jest ekspresowy czas ich uzyskania. Pójście do banku i wypełnienie sterty formularzy dla wielu z nas jest problemem nie do przeskoczenia. Tymczasem pożyczka przez Internet to coś, co możemy uzyskać nie ruszając się z domowego zacisza. Wystarczy podłączenie do sieci i laptop lub nawet smartfon. Sama procedura jest bardzo prosta.

Należy znaleźć ofertę, która nas interesuje, a potem wypełnić wniosek dostępny online. I czekać - z reguły bardzo krótko. Decyzja może przyjść online na wskazany przez nas adres e-mail lub dzwoni do nas przedstawiciel firmy z informacją, czy przyznano nam pieniądze czy też nie. A jak je uzyskamy? Mogą zjawić się bezpośrednio na naszym koncie jako przelew z instytucji pożyczkowej lub będą do wypłacenia na poczcie czy w banku,

Pożyczka przez Internet - jakie ma plusy?Pożyczki internetowe niewątpliwie mają swoje plusy. Z pewnością są idealnym rozwiązaniem, gdy nagli nas czas - możemy ją otrzymać nie wychodząc z domu. Pożyczki online często dostępne są w małych kwotach, co idealnie sprawdza się na przykład, gdy jesteśmy za granicą i chcemy szybko podjąć kilka tysięcy złotych. Tu warto zwrócić uwagę na kolejny plus pożyczek przez Internet - wniosek możemy wypełnić w każdym miejscu na świecie. Więcej szczegółów o tym jak funkcjonuje pożyczka online znajduje się na stronie https://www.zaplo.pl/pozyczka.

Która pożyczka online jest najlepsza?Ogromny wybór pożyczek online nie sprzyja łatwemu wyborowi firmy, z której chcemy podjąć określoną kwotę. Jak wybrać najlepszą? Kluczem jest po prostu dokładne i uważne czytanie ofert oraz wyłapywanie wszelkich kruczków, które mogą się w nich kryć. Choć samych instytucji jest mnóstwo, warto poświęcić chwilę czasu, by wybrać najlepszą. Należy koniecznie zwrócić uwagę na warunki samej umowy z firmą pożyczkową, koszty jej podjęcia oraz zasady spłaty zobowiązania finansowego, które podejmujemy. Wszystkie te oferty trzeba dobrać pod nasze indywidualne potrzeby i realne możliwości.

Bezpieczeństwo - czy pożyczka przez Internet niczym nie grozi?Wiele osób obawia się brać pożyczek online ze względu na strach przed niebezpieczeństwem takiej transakcji. Czy jest się czego bać? Niekoniecznie. Cała procedura odbywa się przy pomocy protokołu zaszyfrowanego. Działa to więc podobnie jak wtedy, gdy na przykład kupujemy coś w sklepie internetowym, na portalu aukcyjnym lub robimy przelew internetowy. Zawsze jednak warto zachować ostrożność i sprawdzać czy w polu adresu przeglądarki internetowej znajduje się znaczek protokołu zaszyfrowanego w postaci charakterystycznej kłódki. Tylko wtedy mamy stuprocentową pewność, że nasze dane są odpowiednio chronione.

Złote rady dla pożyczkobiorcówKażda sytuacja jest inna, a niekiedy okoliczności życiowe nie pozostawiają nam zbyt wielu dróg wyboru. Istnieje jednak kilka złotych porad dla pożyczkobiorców, do których stosowanie się pomoże z pewnością zachować zdrowy rozsądek i nie wpaść w spiralę długów. Na pewno nie wolno brać pożyczki profilaktycznie, bo "a nuż się przyda". Po rozwiązanie takie jak pożyczka online powinno się sięgać jedynie wówczas, gdy naprawdę nie mamy innego wyjścia - tak doradzają eksperci.

Biorąc pożyczkę przez Internet musimy być też pewni, że uda nam się ją realnie spłacić. Niektórzy, kiedy już muszą podjąć pieniądze z instytucji finansowej, biorą od razu więcej, "na wszelki wypadek". To kolejny błąd - powinniśmy wziąć absolutne potrzebne nam minimum.

Oprocentowanie pożyczki przez Internet sprawi bowiem, że większą kwotę będzie nam ciężko spłacić w terminie. Każde opóźnienie w spłacie pożyczki spowoduje wzrost odsetek, a by je szybko spłacić, będziemy musieli wziąć... kolejną ekspresową pożyczkę. W ten sposób grozi nam wpadnięcie w spiralę długów. Kolejną kwestią jest okres spłaty.

Paradoksalnie powinnyśmy wybrać... jak najkrótszy. Taki bowiem łatwiej nam będzie spłacić wraz z odsetkami - im dłuższy termin spłaty, tym większe odsetki. Musimy również pilnować terminów spłaty - ich pominięcie grozi nawarstwiającymi się dodatkowymi kosztami.

Pożyczka przez Internet - wybierz firmę działającą legalnie!Korzystając z pożyczek online, warto zwrócić uwagę na to, czy firma, w której chcemy podjąć pieniądze działa legalnie. Pomocne może być sprawdzenie jej danych w takich instytucjach jak Krajowy Rejestr Sądowy, Komisja Nadzoru Finansowego czy KPF - Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych, a także FRRF - Fundacja Rozwoju Rynku Finansowego i PZIP - Polski Związek Instytucji Pożyczkowych. Na pewno warto dokładnie przeczytać umowę, którą podpisujemy z instytucją finansową - niestety ciągle niektórzy podpisują dokumenty bez zastanowienia. W decyzjach finansowych wciąż największą zaletą jest rozwaga - nie zapominaj zatem o jej posiadaniu!

Artykuł sponsorowany przez Zaplo sp. z.o.o. z siedzibą w Warszawie.

Źródła: