Reklama

Wiadomości

  • 19 lipca 2019
  • wyświetleń: 7387

Potrącenie pieszego na Wyspiańskiego. 85-latek w ciężkim stanie!

W czwartek, 18 lipca około godziny 9:00 na ul. Wyspiańskiego w Czechowicach-Dziedzicach doszło do potrącenia 85-letniego mężczyzny. Zdarzenie miało miejsce w okolicy sklepu "Żabka".

Kierujący dostawczym Oplem Vivaro nie zachował ostrożności podczas cofania, w wyniku czego potrącił 85-letniego mężczyznę, który znajdował na chodniku. Poszkodowany trafił do szpitala, gdzie okazało się, że doznał m.in groźnego urazu głowy i połamania żeber. Jego obrażenia zważywszy na wiek są określane jako ciężkie. Zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy.

Badania stanu trzeźwości kierującego Oplem wykazało, że ma on w wydychanym powietrzu 0,168 promila alkoholu (dopuszczalna ilość alkoholu w organizmie, żeby móc kierować pojazdem mechanicznym wynosi 0,2 promila - przyp. red.). Dalsze czynności w sprawie prowadzi policja. Sprawa będzie miała swój finał przed sądem.

sid / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.