czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 23 lipca 2019
  • wyświetleń: 4209

Dania z mikrofali. Jak przygotować wartościowe posiłki?

Materiał partnera:

Czy kuchenka mikrofalowa może służyć tylko do podgrzewania jedzenia i przygotowywania popcornu? Jeszcze do niedawna wydawało się, że nie daje ona zbyt wiele możliwości w przyrządzaniu wartościowych posiłków. Pyszna zupa, ryb z małą ilością tłuszczy czy szybkie ciasto - użyj mikrofalówki i przygotuj w niej cały obiad.

Zasady gotowania w mikrofalówceWykorzystując urządzenia, jakimi dysponuje sklep Amica, przygotuje dla siebie i swojej rodziny, zanim jednak tym się zajmiesz, poznaj najważniejsze zasady gotowania w kuchence mikrofalowej.

1. Dania należy przykrywać. Niezależnie od tego, czy chcesz coś rozmrozić, podgrzać czy ugotować, jedzenie należy uchronić przed utratą wody. Zapobiegnie to nadmiernemu wysuszeniu posiłku. Pamiętaj, by nie używać do tego folii aluminiowej - żywność w niej się nie podgrzeje, a sama folia może doprowadzić do skrócenia żywotności lampy.

2. Podgrzewaj w otwartym pojemniku. Do obróbki jedzenia w mikrofali użyj plastikowego opakowanie i z położoną na nim, ale nie zamkniętą pokrywką. Jedzenie przegrzane w szczelnym opakowaniu może wybuchnąć i przysporzyć niepotrzebnego sprzątania.

3. Jedzenie możesz również przykryć folią spożywczą. Pamiętaj jednak, by pozostawić otwór, którym uleci nadmiar ciepła.

4. Jeśli przyrządzasz jedzenie na talerzu zwróć uwagę na to, by jedzenie było równomiernie na nim rozłożone, a kawałki miały podobną wielkość. Nie układaj jedzenia piętrowo, ponieważ wtedy nagrzeje się tylko wierzchnia część.

5. Do przyrządzania w mikrofalówce nie nadają się jajka, ani surowe, ani gotowane. Zawierają one w sobie zbyt dużo wody, przez co jajko w skorupce może wybuchnąć, a jajko bez niej całkowicie utracić wszystkie swoje walory.

Jedzenie z mikrofali - czy da się prościej?Kuchenki mikrofalowe Amica wyposażone zostały w szereg dodatkowych funkcji, dzięki którym przygotowywanie w nich posiłków będzie szybkie i proste.

Sterowanie elektroniczne

Możliwość precyzyjnego ustawienia parametrów oznacza przede wszystkim lepszą kontrolę czasu pracy urządzenia. Dzięki tej funkcji z łatwością dopasujesz także ustawienia sprzętu tak, by dokładnie zaplanować czas, w którym przygotujesz i podasz posiłek.

Zaprogramowane funkcje

Twoi goście już się zbierają i nie masz czasu na to, by precyzyjnie ustawiać poszczególne parametry urządzenia? Kuchenki mikrofalowe wyposażone w programy przygotowywania dań nie wymagają od Ciebie wiele pracy - podanie wagi dania i wciśnięcie odpowiedniego przycisku, żeby jedzenie w zasadzie przyrządziło się samo.

Multiwave system

Czyli program równomiernego ogrzewania. Rozchodzenie się fal w zrównoważony sposób sprawia, że podgrzewania dania staje się jeszcze szybsze i bardziej efektywne. Ta prosta funkcja pozwoli Ci zaoszczędzić dodatkowy czas, kiedy jest go niewiele.

Więcej modeli kuchenek mikrofalowych i innych sprzętów kuchennych znajdziesz na www.neo24.pl.