Reklama

Wiadomości

  • 23 lipca 2019
  • 28 lipca 2019
  • wyświetleń: 4433

Premier Morawiecki wręczył staroście bielskiemu złoty medal

Starosta Bielski Andrzej Płonka został uroczyście uhonorowany złotym medalem "Za zasługi dla Policji". Uroczystość nadania odznaczenia odbyła się w niedzielę podczas Wojewódzkich Obchodów Święta Policji w Katowicach. Odznaczenia i medale uczestnikom uroczystości wręczyli Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, Komendant Główny Policji generalny inspektor dr. Jarosław Szymczyk, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński.

płonka
Premier Morawiecki wręczył staroście bielskiemu złoty medal · fot. KWP Katowice


Z okazji Wojewódzkich Obchodów Święta Policji połączonych z jubileuszem 100. rocznicy powołania Policji Państwowej na placu Bolesława Chrobrego pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego w Katowicach odbył się uroczysty apel, podczas którego wręczone zostały ordery, oznaczenia i akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Wśród uhonorowanych osób, które swoją pracą wspierają naszą formację znalazł się Starosta Bielski Andrzej Płonka. Z rąk Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego odebrał Złoty medal "Za zasługi dla Policji".

- Pan Andrzej Płonka jako Starosta Bielski nie ustaje w swoich działaniach i w sposób znaczący wspiera lokalną Policję, troszcząc się o bezpieczeństwo mieszkańców i porządek publiczny. Przekazał znaczne kwoty na modernizację taboru samochodowego bielskiej jednostki, w tym wsparł inicjatywę zakupu pojazdów z napędem hybrydowym. Osobiście zaangażował się w pomoc przy rozbudowie Komisariatu Policji w Kobiernicach, budowie komisariatu w Szczyrku i posterunku w Wilkowicach. Poprzez swoje działanie wspiera różnorodne przedsięwzięcia, mające na celu ograniczenie przestępczości i zjawisk patologicznych - informuje Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej.

Podczas uroczystości wyróżnienie otrzymali również: Komendant Miejski Policji insp. Krzysztof Herzyk, który uhonorowany został srebrną odznaką "Zasłużony Policjant" oraz naczelnik bielskiej drogówki kom. Krzysztof Stankiewicz - brązową odznaką "Zasłużony Policjant". Odznaczenia te zostały nadane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

ab / czecho.pl

źródło: KWP Katowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.