Wiadomości

  • 23 lipca 2019
  • wyświetleń: 2489

Pożyczka bez BIK na samochód - kto może po nią sięgnąć?

Materiał partnera:

Samochód na raty bez BIK dostępny jest dzięki pożyczce pozabankowej. Jest ona udzielana w oparciu o minimum formalności. Zdolność kredytowa klientów weryfikowana jest na podstawie informacji pochodzących np. z historii konta bankowego klienta. Czy bank udzieli kredytu samochodowego bez BIK?

Pożyczka bez BIK na samochód


Samochód na raty bez BIK i KRD - skąd wziąć pieniądze na auto?Zakup samochodu wiąże się często z niemałym wydatkiem. Najpierw musimy zapłacić za auto, następnie za jego przerejestrowanie i ubezpieczenie. Skąd wziąć na to wszystko pieniądze? Jeśli nie zgromadziliśmy ich wcześniej w domowym budżecie, warto skorzystać z pożyczki pozabankowej. Dostępna jest ona nie tylko dla osób z pozytywną zdolnością kredytową. W ofercie pożyczkodawców znajdziemy także atrakcyjne pożyczki bez BIK.

Samochód na raty bez BIK i KRD oferowany jest przez firmy finansowe, które działają na innych zasadach niż banki. Przez to, że kierują się w swoim działaniu inną polityką, dodatkowe pieniądze mogą otrzymać nawet osoby zadłużone. Do nich skierowane są również pożyczki z zastawem samochodu oferowane np. https://autokapital.pl. Zastaw ma chronić interesy obu stron transakcji. W razie niewypłacalności klienta prawo do auta przechodzi na pożyczkodawcę.

Pożyczka bez BIK - warunkiUbieganie się o produkty sektora finansowego zawsze wiąże się ze spełnieniem określonych warunków. W przypadku pożyczki na samochód bez BIK należy przede wszystkim posiadać odpowiedni wiek. Pożyczkodawca wymaga, aby klient miał co najmniej 18 lat. W niektórych firmach może to być 21, a nawet 27 lat. Prócz tego należy również:

  • posiadać zdolność kredytową, która pozwoli na terminową spłatę zadłużenia;
  • mieć stały i udokumentowany dochód;
  • posiadać polskie obywatelstwo i stały adres zamieszkania na terenie kraju;
  • posiadać aktualny dowód osobisty;
  • wykazać pełną zdolność do czynności prawnych;
  • posiadać aktywny numer telefonu komórkowego;
  • posiadać rachunek z banku (posłuży od do wypłacenia pieniędzy z pożyczki).


Pamiętajmy, że warunki ubiegania się o pożyczkę bez BIK na samochód mogą się w poszczególnych firmach różnić. Istotne jest jednak to, aby wykazać przed pożyczkodawcą swoją wypłacalność.

Auto na raty bez rejestrów - dla kogo?Kto może kupić auto na raty bez rejestrów? Pożyczka samochodowa bez BIK dostępna jest głównie dla osób zadłużonych. Pożyczkodawcy bardzo dokładnie analizują informacje zawarte w rejestrach dłużników. Jeśli na naszym koncie pojawi się zadłużenie, pożyczka może nie zostać nam przyznana. Firmy pożyczkowe w niektórych przypadkach rezygnują więc z analizy historii kredytowej zawartej w bazach BIK czy KRD. Nie znaczy to jednak, że nie sprawdzają wypłacalności swoich klientów w inny sposób.

Pożyczka bez BIK sprawdzi się u osób, które z jakiegoś powodu nie dokonały na czas płatności związanej z pożyczką, mandatem czy usługami telekomunikacyjnymi. Nawet, jeśli zadłużenie na naszym koncie powstało w wyniku przeoczenia, a nie braku odpowiedniej ilości gotówki potrzebnej na spłatę, zostanie odnotowane.

Pożyczka na samochód bez BIK - jak zweryfikować tożsamość kredytobiorcy?Pożyczka bez BIK na samochód to zobowiązanie, które przyznawane jest klientom firm pożyczkowych bez uprzedniej analizy bazy Biura Informacji Kredytowej. Jak w takiej sytuacji weryfikuje się tożsamość i wypłacalność konsumentów?

Pożyczkodawcy rozpatrując wnioski o pożyczkę bez BIK mają prawo skorzystać z danych pochodzących z innych rejestrów. Mają oni wgląd również w historię płatności przypisaną do rachunku bankowego. Aplikacje, które umożliwiają sprawdzenie płynności finansowej to np. Kontomatik czy Instantor. Działają one w czasie rzeczywistym, dlatego usługodawcy natychmiast wiedzą, czy mają do czynienia z osobą wypłacalną.

Weryfikacja tożsamości pożyczkobiorcy odbywa się również za pośrednictwem kuriera lub pracownika firmy pożyczkowej. Ta druga opcja dostępna jest wtedy, gdy sięgamy po pożyczkę z obsługą domową. Wtedy wszystkie dokumenty oraz pieniądze zostaną nam dostarczone pod wskazany przez nas adres. Pracownik wybranej przez nas firmy pożyczkowej sprawdzi naszą tożsamość, przedstawi warunki pożyczki, a także ją wypłaci.

Kurier dostarczając nam do podpisania umowę porówna zawarte w niej dane z tymi, które umieszczone są w dowodzie osobistym. Jeśli będą się one zgadzały, a my zaakceptujemy warunki zobowiązania, zostaną nam wypłacone pieniądze. Pamiętajmy jednak, że kurier musi najpierw dostarczyć pożyczkodawcy naszą umowę.

Czy możliwy jest kredyt samochodowy bez BIK?Decydując się na zakup samochodu musimy mieć na uwadze nie tylko jego przebieg czy pojemność silnika. Ważny jest także rodzaj skrzyni biegów czy paliwa. Te wszystkie elementy są bardzo istotne i często wpływają na cenę samochodu. Pieniądze na zakup auta dobrze jest wcześniej odłożyć. Co, jeśli potrzebujemy dużego zastrzyku gotówki? Możemy skorzystać z oferty banków. Musimy jednak pamiętać, że instytucje te wymagają od swoich klientów posiadania nienagannej historii kredytowej. Jest ona dokładnie sprawdzana. Oznacza to, że nie możemy liczyć na kredyt samochodowy bez BIK.

Banki rozpatrując wnioski swoich klientów analizują bazę BIK oraz KRD. Często sięgają też do innych rejestrów. Wnioskujący o pożyczkę muszą dodatkowo wskazać źródło swojego wynagrodzenia, a także przedstawić zaświadczenie od pracodawcy, które potwierdzi otrzymywanie dochodu. Jeśli na naszym koncie widnieje zadłużenie, nie otrzymamy kredytu. Warto jednak w takiej sytuacji złożyć wniosek w firmie pozabankowej, która oferuje pożyczki bez BIK.