Wiadomości

  • 20 lutego 2007
  • wyświetleń: 1600

Zapnij pasy podczas jazdy

Od 19 lutego trwa akcja bielskiej drogówki pod kryptonimem "Pasy". Działania prowadzone są w godzinach od 6.00 do 22.00 na terenie głównych ciągów komunikacyjnych, a także w miejscach, gdzie - jak wynika z naszych danych statystycznych - dochodzi do największej ilości wykroczeń w ruchu drogowym.

Działania te mają na celu uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego zagrożeń wynikających z zachowań niezgodnych z prawem, a przede wszystkim wytworzenie w świadomości kierujących i pasażerów przekonania, że używanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewozu dzieci - niezależnie od kar finansowych - w razie wypadku zmniejsza prawdopodobieństwo powstania poważnych obrażeń ciała i w sposób zdecydowany przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Funkcjonariusze drogówki wraz z uczestniczącymi w akcji policjantami z bielskiego oddziału prewencji będą stosować represyjne formy karania wobec osób, które nie zastosują się do obowiązku korzystania z pasów. Ponadto stróże prawa zwrócą uwagę na właściwe przewożenie dzieci w fotelikach ochronnych. Warto nadmienić, że za jazdę bez pasów można się narazić na mandat karny w wysokości 100 złotych i 2 punkty karne (pasażer - mandat w tej samej wysokości). Natomiast za przewożenie dzieci bez wymaganego fotelika ochronnego policjant może nałożyć mandat karny w wysokości nawet 150 złotych i dodatkowo 3 punkty karne.

KMP w Bielsku-Białej

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.