Wiadomości

  • 25 lipca 2019
  • 29 lipca 2019
  • wyświetleń: 7106

Marszałek odrzucił protest gminy w sprawie OZE

Zarząd Województwa Śląskiego odrzucił protest gminy dotyczący nie przyznania dofinansowania na udzielenie grantów mieszkańcom Gminy Czechowice-Dziedzice na realizację instalacji odnawialnych źródeł energii.

panele słoneczne, oze
Marszałek odrzucił protest gminy w sprawie OZE · fot. pixabay.com


18 lipca br. Zarząd Województwa podjął uchwałę ws. rozpatrzenia protestu oceny merytorycznej wniosku pn. "Program poprawy jakości powietrza poprzez zwiększenie udziału OZE w wytwarzaniu energii na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice", o czym Burmistrz Czechowic-Dziedzic został poinformowany 23 lipca. Protest został odrzucony.

W podobnej sytuacji znalazły się wszystkie gminy, które złożyły protesty. Zostały one również w całości odrzucone (np. Bielsko-Biała, Jaworzno, Tarnowskie Góry).

Gmina złożyła protest 31 maja br., czyli zaraz po otrzymaniu informacji o rozstrzygnięciu konkursu. Sam projekt został oceniony pozytywnie i uzyskał bardzo wysoką ocenę punktową, zajmując 16. miejsce na liście rezerwowej na 125 złożonych wniosków. Dlatego też w przypadku wygospodarowania przez Zarząd Województwa Śląskiego dodatkowych środków na instalacje OZE Czechowiczanie nadal mogą liczyć na unijne granty.

Przypominamy, że pierwotne rozstrzygnięcie konkursu miało nastąpić jeszcze w listopadzie 2018 r. Zgodnie z Uchwałami nr 1022/41/VI/2019 i 1023/41/VI/2019 Zarządu Województwa Śląskiego z dnia 15 maja 2019 r. przyznano dofinansowanie jedynie 4 projektom na 125 złożonych.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.