Wiadomości

  • 26 lipca 2019
  • 29 lipca 2019
  • wyświetleń: 6485

Marian Błachut na senatora? Burmistrz kategorycznie dementuje

W czwartek jeden z bielskich portali internetowych podał informację, że kandydatem na senatora Koalicji Obywatelskiej może zostać Marian Błachut.

Sesja Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach - 29.01.2019
Marian Błachut na senatora? Burmistrz kategorycznie dementuje · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


25 lipca na portalu bielsko.biala.pl pojawił się artykuł o potencjalnych kandydatach na posłów i senatorów w jesiennych wyborach parlamentarnych. Do grona osób, które mogą ubiegać się o mandat senatora (Koalicja Obywatelska) w okręgu wyborczym nr 78, obejmującym powiaty: bielski, pszczyński oraz miasto Bielsko-Biała, zaliczono burmistrza Czechowic-Dziedzic.

Marian Błachut miałby wystartować w wyborach, gdyby takiej decyzji nie podjął Jacek Krywult. To właśnie były prezydent Bielska-Białej jest namawiany do startu w wyborach jako kandydat Koalicji Obywatelskiej do senatu.

Dziś nasza redakcja skontaktowała się z burmistrzem Czechowic-Dziedzic. Marian Błachut oznajmił, że nie zamierza kandydować w wyborach do senatu.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.