Reklama

Wiadomości

  • 27 lipca 2019
  • wyświetleń: 2859

Trzy kobiety na czele listy Koalicji Obywatelskiej do Sejmu?

Pierwsze trzy miejsca na liście Koalicji Obywatelskiej do Sejmu w okręgu nr 27 mają zająć kobiety.

nykiel
Mirosława Nykiel to "pewniak" na miejsce nr 1 · fot. bielsko.info


Dopiero w przyszłym tygodniu mamy oficjalnie poznać liderów list Koalicji Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych. Nie jest jednak tajemnicą, że w okręgu nr 27 pierwsze miejsce na liście przypadnie posłance Mirosławie Nykiel.


Jak udało nam się ustalić drugie miejsce ma otrzymać Sylwia Cieślar, która w ubiegłorocznych wyborach samorządowych zdobyła mandat radnej sejmiku województwa śląskiego.

Z trzeciego miejsca do sejmu ma startować obecna parlamentarzystka Małgorzata Pępek, a z czwartego reprezentant Nowoczesnej - poseł Mirosław Suchoń.

Na liście do sejmu ma się także znaleźć Rafał Ryplewicz, radny Rady Miejskiej w Bielsku-Białej.

Ciągle nie wiadomo kogo Koalicja Obywatelska wystawi w wyborach do Senatu. Najpoważniejszym kandydatem w okręgu bielskim jest były prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult. Propozycję startu otrzymali także przewodniczący Rady Miejskiej w Bielsku-Białej Janusz Okrzesik oraz burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut. Obaj odmówili.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.