czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 31 lipca 2019
  • wyświetleń: 8490

Próbował się zabić, bo odebrano mu prawo jazdy za jazdę po alkoholu

57-letni mieszkaniec Ligoty próbował targnąć się na własne życie. Mężczyzna położył się na torach z myślą samobójczą. Jak informuje straż miejska, przyczyną jego zachowania miało być odebranie prawa jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu.

- W dniu 28 lipca tuż przed godziną 21.00 dyżurny straży miejskiej otrzymał telefoniczne zgłoszenie od pracowników Służby Ochrony Kolei o ujęciu mężczyzny, który próbował popełnić samobójstwo - informuje straż miejska.

Zdarzenie miało miejsce na ulicy Legionów w rejonie mostu kolejowego przy ulicy Cmentarnej w Czechowicach-Dziedzicach.

- Gdy strażnicy przybyli na miejsce pracownicy SOK przekazali mężczyznę, który był pod wpływem alkoholu. Oświadczyli, że mężczyzna spał na torowisku z głową na szynach. Zauważył go maszynista jadący na torze przeciwległym i natychmiast powiadomił służby. Ruch pociągów przez jakiś czas był wstrzymany - opisują mundurowi.

Niedoszłym samobójcą był 57-letni mieszkaniec Ligoty, który - jak oznajmił interweniujący strażnikom miejskim - chciał odebrać sobie życie ze względu to, iż dzień wcześniej zostało zabrane mu prawo jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu.

Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe, gdyż mężczyzna miał uraz głowy. Decyzją ratowników został przewieziony do OPPA w Bielsku-Białej celem wytrzeźwienia i pozostawiony celem konsultacji psychiatrycznej.

aka / czecho.pl
źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.