czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 sierpnia 2019
  • 21 września 2019
  • wyświetleń: 2645

W Ośrodku Pomocy Społecznej można oddać "Okulary dla Afryki"

Za nami:

W lipcu ruszyła trzecia zbiórka używanych okularów pod hasłem "Okulary dla Afryki". Wolontariusze Fundacji "Okuliści dla Afryki" podczas misji na Czarnym Lądzie badają wzrok osobom, które nie mają takiej możliwości na co dzień. Wizyta u specjalisty oznacza daleką wyprawę, do tego dochodzą koszty wizyty i okularów. Większość osób po prostu na to nie stać. Dlatego kilka razy w roku pakują Mobilną Klinikę w ogromne walizki i ruszają w miejsca, o których świat zdaje się nie pamiętać.

Akcja ma na celu zbiórkę okularów korekcyjnych (o wartościach plusowych i minusowych, ale bez wartości cylindrycznych - korygujących astygmatyzm i bez funkcji progresywnej) i przeciwsłonecznych dla dzieci i dorosłych, które będą następnie podarowane potrzebującym osobom w krajach Afryki podczas misji medycznych organizowanych przez Fundację.

Każdy kto posiada w domu stare, ale niezniszczone okulary może przynieść, zostawić je, i w ten sposób pomóc potrzebującym. Do tej pory udało się już zebrać ponad 35 tysięcy okularów. W akcji biorą udział zakłady optyczne, również te działające na terenie Gminy Czechowice- Dziedzice, do których można przyjść i zmierzyć wartości szkieł. Każda para okularów powinna zawierać małą karteczkę, na której opisane są moce oka prawego (OP) i oka lewego (OL). Opisane okulary trzeba zapakować do małego foliowego woreczka (prosimy nie zawiązywać woreczka). Nie pakujemy okularów w futerał, ponieważ jest zbyt ciężki i zajmuje za dużo miejsca.

Zbiórka trwa od 1 lipca do 26 września 2019, a głównym miejscem prowadzenia zbiórki jest OKULUS PLUS Centrum Okulistyki i Optometrii ul. Górska 19, 43-300 Bielsko Biała. Zbiórkę w Czechowicach prowadzi Ośrodek Pomocy Społecznej w budynkach mieszczących się przy ul. Kolejowej 37, Nad Białką 1b, Mickiewicza 19 i Traugutta 1. Okulary można przynieść osobiście lub wysłać na jeden z podanych adresów.

Okulary dla Afryki

aka / czecho.pl, źródło: OPS Czechowice-Dziedzice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.