Wiadomości

  • 22 lutego 2007
  • wyświetleń: 4104

Zatrzymano nastoletnich przestępców

Czechowiccy policjanci zatrzymali 21-letniego Mateusza A. oraz jego dwie 18-letnie wspólniczki - Patrycję S. i Dajanę D. - sprawców brutalnego rozboju.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 19.40 w Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Kołłątaja. Sprawczynie zażądały pieniędzy od 33-letniego mężczyzny, który wyszedł z jednego z tamtejszych sklepów. Kiedy odmówił napastniczki wraz ze swoim kompanem rzuciły się na niego. Mateusz A. przewrócił ofiarę na ziemię, a towarzyszące mu 18-latki dotkliwie go skopały po twarzy. Pokrzywdzonych doznał licznych obrażeń - krwiaków i opuchlizny twarzy. Sprawcy skradli jego telefon komórkowy i pieniądze w kwocie 340 złotych. Ofiara zdołała odzyskać swój telefon.

Zaalarmowani o incydencie policjanci z komisariatu w Czechowicach-Dziedzicach nie mieli większych problemów z ujęciem napastników. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Za przestępstwo, którego się dopuścili grozi im kara 12 lat pozbawienia wolności. Jutro o ich losie zadecyduje Prokurator i Sąd. Policjanci wnioskować będą o zastosowanie wobec nich tymczasowego aresztu.

KMP w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.