czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 2496

Pożar ścierniska w Bestwinie - ogień na powierzchni około pół hektara

We wtorek po godzinie 16.00 dziesięć jednostek straży pożarnej zostało zadysponowanych do pożaru ścierniska w Bestwinie. Nikt nie ucierpiał w zdarzeniu.

Pożarem objęte było około pół hektara ścierniska. Jako pierwsze na miejsce zdarzenia przybyły zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bestwinie. Strażacy podali dwa prądy wody w celu ugaszenia pożaru. Następnie przelano całą powierzchnię, która była objęta pożarem. Na miejsce dojechał użytkownik pola, który zabezpieczył pole poprzez zabronowanie spalonego ścierniska.

Od początku wakacji Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej odnotowała już 35 pożarów, w których paliły się suche trawy oraz ścierniska. Najwięcej interwencji odnotowano w Bielsku-Białej, Bestwinie, Kobiernicach i Wilkowicach.

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej apeluje i przestrzega, że kto w sposób nieostrożny obchodzi się z ogniem, w wyniku czego spowodował pożar, podlega karze aresztu lub grzywny.

Na stronie internetowej www.stoppozaromtraw.pl/ Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej informuje poprzez kampanię "STOP pożarom traw" o zagrożeniach jakie niosą ze sobą pożary traw.

aka / czecho.pl, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.