czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 7 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 607

Bieganie - podaruj sobie dłuższe życie!

Materiał partnera:

Bieganie jest zdrowe, bieganie poprawia kondycję, bieganie pomaga schudnąć, ale czy słyszałeś kiedyś o tym, że bieganie wydłuża życie? Najnowsze wyniki badań naukowców z całego świata dowodzą, że istnieje wyraźna zależność pomiędzy bieganiem, a wiekiem umieralności. Przekonaj się, dlaczego warto biegać.

Bieganie - podaruj sobie dłuższe życie!


Godzina biegania to 7 dodatkowych godzin życia7 godzin to prawie cały czas, który codziennie spędzamy w pracy. A co, gdyby tak poświęcić godzinę po pracy na bieganie? Zgodnie z doniesieniami naukowymi, takie postanowienie to inwestycja w przyszłość. Kto nie chciałby się cieszyć później dużo dłuższym życiem na emeryturze?

Bieganie to jeden z niewielu sportów, który bez problemu może uprawiać każdy z nas. Latem przyjemne są biegi na świeżym powietrzu, ale przez większość dni w roku, pogoda nie sprzyja bieganiu na zewnątrz. Dobrym rozwiązaniem jest więc zakup bieżni. W wyborze najlepszej bieżni elektrycznej do domu z pewnością pomogą internetowe rankingi.

Kiedy godzina biegania to za dużo...Wielu osobom, szczególnie tym "zasiedziałym", godzina biegu dziennie wydaje się męczarnią. W pewnym sensie jest to nawet słuszne. Osoby początkujące powinny bowiem zaczynać od krótszych i mniej intensywnych treningów, gdyż ich organizm nie jest jeszcze przyzwyczajony do dużego wysiłku. W tym przypadku również dobrze sprawdzi się bieżnia elektryczna. Dzięki niej, argument "nie pójdę biegać, bo na 5 minut biegania nie opłaca się ruszać z domu" zostanie całkowicie znokautowany.

Generalnie, warto biegać w ogóle - nawet sporadycznie i powoli. Raport opublikowany w piśmie "Progress in Cardiovascular Diseases" dowodzi, że osoby biegające żyją średnio 3 lata dłużej, w porównaniu do osób, które opierają się jakiejkolwiek aktywności w tym zakresie. Co więcej, przedstawiona tendencja dłuższej żywotności dotyczy także tych biegaczy, którzy w swoim życiu spożywają alkohol, palą papierosy czy cierpią na nadwagę.

Bieganie a ryzyko zgonuBieganie korzystnie wpływa na pracę wielu narządów w naszym organizmie. Oprócz lepszego dotlenienia mózgu i związanej z tym poprawy myślenia, bieganie korzystnie oddziałuje przede wszystkim na układ krwionośny i oddechowy. To ważna zaleta, gdyż według raportów Głównego Urzędu Statystycznego, największy odsetek zgonów w Polsce spowodowany jest chorobami związanymi właśnie z układem krążenia.

Według naukowców, istnieje korelacja pomiędzy bieganiem, a ryzykiem zapaści na różne choroby. Szacuje się, że uprawianie biegów obniża ryzyko zgonu z jakiejkolwiek przyczyny aż o 30%. Z kolei ryzyko zgonu spowodowane chorobami serca zmniejsza się dzięki bieganiu aż o 45%.

Przekonany, aby dołączyć do grona miłośników biegania? Znajdź najlepszą bieżnię elektryczną dla Twoich potrzeb i podaruj sobie dłuższe życie, dzięki regularnym treningom.