czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 7 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 542

Jak działa drukarnia DTG?

Materiał partnera:

Niewiele osób wie, jak tak naprawdę działają drukarnie. Dla wielu osób wyglądają one jak wielkie zakłady przemysłowe, w których produkty są przygotowywane do druku przez 24 godziny na dobę i siedem dni w tygodniu. Nie zawsze jednak drukarnie przypominają fabryki - czasami wyglądają zupełnie niepozornie. Jak działają drukarnie, oferujące nadruki DTG?

Jak działa drukarnia DTG?


Nadruki DTG - czym się charakteryzują?Ploter - zupełnie słusznie mylony z drukarką atramentową, odznacza się jednak specjalnymi dla nadruków DTG funkcjonalnościami - podkreślają specjaliści z Colory.pl. Ploter pełni główną rolę w wykonywaniu nadruków DTG, które dokonywane są bezpośrednio na materiale, bez wykorzystywania dodatkowych matryc, sit czy kliszy. Po szybkim wydruku, dany nadruk jest specjalnie utwardzany i gotowy do wykorzystania.

W przeciwieństwie do sitodruku, nie potrzebujemy wykonania matrycy w pierwszej kolejności i narażenia się na dodatkowe koszty. Ma to szczególne znaczenie w przypadku sytuacji, kiedy potrzebujemy zaledwie kilku sztuk nadruków na koszulkach. Niekoniecznie będziemy chcieli wykonywać całą matrycę, której nie wykorzystamy ponownie.

Niektórzy obawiają się o jakość takich nadruków, jednak uspokajamy - naprawdę nie ma czego się bać. Wręcz przeciwnie: nadruki wyprodukowane dzięki wykorzystaniu tej metody są trwałe i odznaczają się niemal fotograficzną precyzją (w porównaniu do na przykład sitodruku, w którym wykorzystanie kolorów jest mocno ograniczone). Dodatkowo, nadruk nie pruje się, nie kruszy, nie obciąża tkaniny i nie powoduje jej kurczenia. Nawet po kilku praniach wygląda jak nowy, co świadczy o jakości nadruku.

Najważniejszą jednak zaletą, drukarni DTG, jest niezwykła elastyczność takiej usługi. Wiesz, że możesz wykorzystać nadruki Direct To Garment do produkcji zaledwie... jednej sztuki? Daje Ci to niezwykłe możliwości wykorzystania takiej odzieży do personalizacji, jednocześnie nie zmuszając Cię do zamówienia większego nakładu, którego, po prostu, możesz w danym momencie nie potrzebować.

Drukarnia DTG - co musisz o niej wiedzieć?Drukarnia DTG może także wspierać przedsiębiorców działających w modelu print on demand. Taki model pozwala na outsourcing procesów logistycznych, takich jak magazynowanie, przemetkowanie czy wysyłka, ale i obsługa przedsprzedażowa i posprzedażowa każdego klienta. Taka drukarnia może także współpracować ze specjalnymi platformami wspierającymi print on demand, dostarczając im gotowe produkty z nadrukiem. Możliwości jest naprawdę wiele i warto je wykorzystać.

Nie wszyscy potrzebują ogromnych nakładów wydruku, a niektóre zamówienia mogą być bardzo niestandardowe. Drukarnie DTG często oferują szereg usług wspierających wysiłki osób, które pragną zamówić nadruki. Jednym z udogodnień jest uzupełnienie strony internetowej o intuicyjny kalkulator, dzięki któremu możliwe jest szybkie uzyskanie estymacji ceny wybranej usługi. W ten sposób drukarnie DTG oszczędzają czas spędzany na obsłudze klienta, podczas gdy potencjalni klienci szybko otrzymują informacje o estymowanej wycenie danego zamówienia i mogą zdecydować się na jego finalizację. W przypadku niezadowolenia z wyceny, mogą zrezygnować z zamówienia bez żadnych konsekwencji lub wrócić do niego w lepszym momencie.

Drukarnie DTG mogą być oblegane ze względu na elastyczne reguły nadruku DTG. Jeżeli jeszcze nigdy nie wykorzystywałeś druku DTG w swoich działaniach, może warto przetestować taką metodę? Będziesz naprawdę zaskoczony jakością i szybkością nadruku. Przekonaj się sam!