czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 18 lipca 2019
  • 11 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 2872

Festiwal Kwaśnicy w Bielski-Białej. Dziś wystąpi Pokahontaz i Dżem

Za nami:

Z Żywca do Bielska-Białej przeniosła się jedna z największych imprez kulinarnych w województwie śląskim. W dniach 9-11 sierpnia na terenie stoku narciarskiego pod Dębowcem odbędzie się XVI edycja Światowego Festiwalu Kwaśnicy.

festiwal kwaśnicy
Festiwal Kwaśnicy · fot. materiały prasowe


Festiwal Kwaśnicy przez wiele lat odbywał się w Żywcu. W tym roku jednak władze gminy Żywiec nie dogadały się z organizatorem i impreza odbędzie się w innym miejscu. Wybór padł na stolicę Podbeskidzia.

- Niestety nasze miasto zaczęło się cofać turystycznie. Nie mamy bazy hotelowej, nie mamy gdzie przyjąć turystów. Z roku na rok było ich coraz mniej. W związku z tym w ubiegłym roku opowiedziałam się za innym kandydatem na burmistrza Żywca i ze złości Pan burmistrz zrobił, co zrobił - powiedział imprezie "nie". My już wcześniej rozważaliśmy, aby ta impreza się rozwijała, konieczne były przenosiny do miasta z lepszą bazą hotelową. Bielsko-Biała jest w tej kwestii rewelacyjnie rozwinięte - mówi Barbara Czul z Żywca, organizatorka imprezy.

W programie trzydniowej imprezy zaplanowano wiele atrakcji. Oprócz gwoździa programu, jakim będzie niewątpliwie gotowanie kwaśnicy, pod Dębowcem odbędą się koncerty. Na scenie wystąpią: Bad Boys Blue, Dżem, Roksana Węgiel, Piotr Rubik z zespołem, DJ Marco, Kolina Violin Live, Vipodance, Ćma, Voda, Litwa MC, Patryk DDP, Uczniowie Bielskiego Studia Piosenki, Zespół 4 Generacje z Małgorzatą Stasiaczek.

- Repertuar trzydniowy oraz cały program jest tak ułożony, aby mógł dotrzeć do największej liczby odbiorców niezależnie od płci i wieku. Poza koncertami będzie mnóstwo atrakcji takich jak: konkursy, zawody, pokazy tańca, teatr ognia, wystawa muzeum Fiata, występy zespołów debiutanckich itp. To wszystko ze szczególnym uwzględnieniem walorów wywodzenia się tradycji "wspólne trzydniowe gotowanie" podsumowane wspólnym niedzielnym obiadem - informują organizatorzy imprezy

festiwal kwaśnicy
Festiwal Kwaśnicy · fot. materiały prasowe


Damian Sobek, finalista VI edycji MasterChefa - poprowadzi konkurs kulinarny. Odbędą się także zawody kulinarne przygotowane przez Karczmę Rogata, która zdobyła kilkakrotnie tytuł potwierdzony Certyfikatem za najlepszy smak Kwaśnicy.

Każdego dnia impreza potrwa do godziny 24.00. W sobotę i niedzielę wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11. Festiwal Kwaśnicy zakończony spektakularny pokaz sztucznych ogni.

"Festiwal Kwaśnicy" to impreza biletowana. Jednodniowa wejściówka na teren festiwalu kosztuje 39 zł. Istnieje również możliwość zakupu weekendowego biletu za cenę 89 zł. Bilety można nabyć na stronie www.sklep.mpay.pl.

kwaśnica

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.