czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 12 sierpnia 2019
  • 15 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 11410

Kopalnia PG Silesia z rekordowym wydobyciem ponad 360 tys. ton

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

Padł rekord wydobycia w PG Silesia - 361,5 tys. ton urobku wyjechało w lipcu br. na powierzchnię z czechowickiej kopalni PG Silesia, pobijając tym samym poprzedni rekord sprzed dwóch lat.

Reklama

Zwycięzcy aukcji WOŚP zjechali do ściany w kopalni PG Silesia - 15.03.2017
Kopalnia PG Silesia z rekordowym wybyciem ponad 360 tys. ton · fot. czecho.pl


Nowy rekord został ustanowiony przy eksploatacji dwóch ścian kombajnowych o miąższości węgla powyżej 2,0m każda i łącznym ich postępie 312 m. Dla porównania, średnie miesięczne wydobycie w roku 2018 wynosiło 280 tys. ton. Do rekordu przyczynił się również najlepszy dotychczasowy wynik w robotach przygotowawczych przekraczający 1100 m.

- Lipiec okazał się rekordowym pod dwoma względami - zarówno wydobycia, jak również intensywnych prac przygotowawczych. Wszystko to było możliwe dzięki determinacji i zaangażowaniu załogi. Szczególne wyróżnienie dla brygad ścianowych G1 i G2 za wysoki wynik wydajności, jak również dla brygad przodkowych oddziału GRP2, która wydrążyła 334m chodnika wentylacyjnego Ściany 123. Nasza załoga to doświadczony zespół mający na koncie już wiele wyeksploatowanych ścian, czy też wydrążonych wyrobisk korytarzowych, skrzyżowań, pochylni - powiedział Roman Kołatek, Kierownik Ruchu Zakładu Górniczego PG SILESIA.

Rekordowy wynik był dużym wzywaniem logistycznym polegającym na zapewnieniu materiałów wsadowych i szybkim dostarczeniu ich do ścian czy przodków. Wszystko to świadczy o dobrym przygotowaniu i konsekwentnej realizacji planów na ten rok w zakresie produkcji węgla.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj