czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 26 lutego 2007
  • wyświetleń: 1871

Spór o sprzedaż KWK Silesia

Pracownicy, a przede wszystkim związkowcy z kopalni Silesia w Czechowicach-Dziedzicach nie chcą dopuścić do "uśpienia" ich zakładu, walczą o to, by kupił go zagraniczny inwestor. Tymczasem resort gospodarki twierdzi, że na przeszkodzie podjęcia decyzji w sprawie Silesii stoi postawa samych... central związkowych, które nie zgadzają się na prywatyzację kopalń.

- Przygotowany przez Ministerstwo Gospodarki projekt dokumentu rządowego "Strategia działalności górnictwa węgla kamiennego w Polsce w latach 2007 - 2015" przewiduje sprzedaż niektórych kopalń przez Kompanię Węglową SA - mówi Piotr Żbikowski z Biuro Prasowe resortu gospodarki. - Zapis pozwalający na sprzedaż kopalń przez Kompanię, do której należy była KWK Silesia, jest jednak cały czas przedmiotem protestu organizacji związkowych reprezentujących pracowników sektora górnictwo węgla kamiennego.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim.

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.