Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 2075

Mirosław Szemla jedynką PSL Koalicji Polskiej do Sejmu

W sobotę Koalicja Polska, którą tworzą Polskie Stronnictwo Ludowe i Kukiz'15, przestawiła liderów list komitetu w wyborach do Sejmu. W okręgu nr 27 listę PSL-Koalicja Polska otworzy polityk ludowców - Mirosław Szemla.

[WIDEO] Władysław Kosiniak-Kamysz w Czechowicach-Dziedzicach - 28.09.2018
Mirosław Szamla i Władysław Kosiniak-Kamysz w Czechowicach-Dziedzicach - 28.09.2018 · fot. Robert Jaromin


Mirosław Szemla należy do Polskiego Stronnictwa Ludowego. Pełnił funkcję radnego rad gmin Szczyrk i Buczkowice. W latach 2002-2010 był wicestarostą bielskim i członkiem zarządu powiatu bielskiego. Wiceprezes wojewódzkiego zarządu PSL w Katowicach. W 2002, 2006 i 2010 roku wybierany do rady powiatu bielskiego. W 2014 roku został radnym sejmiku śląskiego V kadencji, jednak w 2015 roku złożył mandat w związku z niepołączalnością funkcji wicewojewody (zastąpiła go Danuta Kożusznik). W 2015 roku bezskutecznie kandydował z listy PSL do Sejmu, otwierając listę w okręgu nr 27

13 stycznia 2015 roku powołany na stanowisko pierwszego wicewojewody śląskiego. Odwołany z funkcji 9 grudnia tego samego roku. Zatrudniony następnie jako wiceprezes ds. produkcji Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów SA w Katowicach. W 2018 roku bez powodzenia kandydował do sejmiku województwa.

Jest strażakiem-ochotnikiem członkiem Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Katowicach. Pełni funkcję wiceprezesa Stowarzyszenia Na Rzecz Wspierania Rozwoju Regionów w Polsce Południowej. Żonaty, mieszka w Rybarzowicach.

szemla

ab / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.