czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 21 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 3284

Starosta nagradza bezpieczne gospodarstwa

Wicestarosta bielski Grzegorz Szetyński nagrodził mieszkańców powiatu bielskiego, uczestników konkursu zorganizowanego przez KRUS - XVII Ogólnokrajowego Konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne"

Reklama

Starosta nagradza bezpieczne gospodarstwa
Starosta nagrodził bezpieczne gospodarstwa. · fot. Jarosław Jesionka / Starostwo Powiatowe w Bielsku-


Starostwo Powiatowe od trzech lat nagradza mieszkańców startujących w ogólnopolskich konkursach KRUS uznając, że udział w tych konkursach rolników z terenu powiatu świadczy o wysokim poziomie ich działalności i stanowi dobrą wizytówkę również powiatu. Konkurs ogólnopolski objął swoim Patronatem Prezydent Polski Andrzej Duda.

Dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS Piotr Dobosz podziękował uczestnikom i władzom bielskiego za modelową współpracę w prewencji wypadkowej: spotkanie i szczególne nagradzanie co roku uczestników rywalizacji z własnego powiatu, powiatu bielskiego, pokazuje, że nasze starania by zapobiec wypadkom w rolnictwie są przez starostwo doceniane. Jesteście w powiecie bielskim przykładem dobrze rozumianego patriotyzmu lokalnego oraz zrozumienia potrzeb prewencji wypadkowej.

Natomiast Wicestarosta G. Szetyński pogratulował gospodarzom udziału w konkursie i zaznaczył, że wymaga to odwagi poddania się profesjonalnemu audytowi. Owoce audytu zostają - nawet jeśli nie przechodzi się do następnego etapu - wiemy co trzeba zmienić w gospodarstwie, żeby spać spokojnie, cali i zdrowi.

Z terenu powiatu bielskiego w konkursie wystartowało gospodarstwo Waldemara Kukli. Znajduje się ono w Jasienicy, gmina Jasienica, w powiecie bielskim. Pan Kukla gospodarzy z żoną Anną na powierzchni 70 hektarów. Pomaga im w pracy syn. Rodzina zajmuje się uprawą zbóż jarego i ozimego, kukurydzy, hodowlą 60 krów mlecznych i 60 młodych cieląt.

Z kolei gospodarstwo Anny i Piotra Mikołajczyków - o powierzchni 60 hektarów znajduje się w Czechowicach-Dziedzicach. Gospodarze uprawiają zboża jare i ozime, hodują 1600 sztuk trzody chlewnej, w tym 150 macior, w cyklu zamkniętym. Byłoby to niemożliwe bez posiadania wielu specjalistycznych maszyn .

Miłym akcentem spotkania był moment, gdy Starosta i Wicestarosta Bielski otrzymali od dyrektora kierownika bielskiego KRUS Sławomira Mamorskiego kaski ochronne z logo Kasy, z następującą dedykacją: Za wkład w budowę bezpiecznych gospodarstw rolnych na terenie powiatu bielskiego, górzystego i trudnego dla rolnictwa. Niech ochrania i pomaga staroście pamiętać o pożytecznych konkursach Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Jarosław Jesionka / czecho.pl

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.