czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 28 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 1153

Loty w tunelu aerodynamicznym w Katowicach - poczuj adrenalinę!

Materiał partnera:

Lubisz spędzać swój czas w niebanalny sposób? Szukasz dobrej zabawy? W takim przypadku sprawdź ofertę tunelu aerodynamicznego w Katowicach!

Loty w tunelu aerodynamicznym w Katowicach


Coraz więcej osób próbuje dzisiaj lotów w tunelach aerodynamicznych. To kapitalna propozycja dla każdego, kto chciałby poczuć się jak ptak szybujący w przestworzach! Czym zatem dokładnie jest tunel aerodynamiczny? Jak można w nim latać? Sprawdź odpowiedzi na te i inne pytania razem z nami!

Tunel aerodynamiczny - symulator swobodnego spadaniaNajczęściej tunele aerodynamiczne wykorzystywane są do badania aerodynamiki, ale konstrukcje te posiadają również inne zastosowanie.

Pionowy tunel aerodynamiczny został opracowany specjalnie z myślą o osobach, które chcą poczuć swobodne spadanie bez potrzeby brania udziału w skoku spadochronowym. Właśnie dlatego nazywane są one również symulatorami swobodnego spadania.

Czym dokładnie jest swobodne spadanie? Tym terminem określa się spadanie w przestworzach bez otwartej czaszy spadochronowej. Wówczas lecimy bez żadnych ograniczeń w kierunku ziemi z prędkością, która może dochodzić nawet do 200 kilometrów na godzinę.

Przez długi czas jedyną okazją do tego, aby poczuć swobodne spadanie na własnej skórze, był skok spadochronowy, na przykład skok w tandemie. Teraz jest alternatywa, a mianowicie tunel aerodynamiczny, który doskonale imituje warunki swobodnego spadania.

Na czym polega latanie w tunelu aerodynamicznym?Lot w aerotunelu możliwy jest dzięki jego specjalnej konstrukcji, a mianowicie wykorzystuje się wtedy duże wentylatory, które potrafią wprawić powietrze w ruch. Jego prędkość może dochodzić wtedy nawet do ponad 300 kilometrów na godzinę!

Osoba znajdująca się wewnątrz tunelu aerodynamicznego może wówczas unieść się w górę i doznać uczucia utrzymywania się w powietrzu, co jest uczuciem podobnym do swobodnego spadania. W tunelu wykonywać można także różnego rodzaju ewolucje, na przykład skoki, przewrotki.

Początkowo loty w aerotunelach były wykorzystywane przez skoczków spadochronowych, ale obecnie są one udostępnione niemalże dla każdego, kto chciałby poczuć się jak ptak.

Standardowy lot w tunelu aerodynamicznym trwa 3 minuty, które dzielone są na 1,5-minutowe sesje. Wówczas uczestnik lotu znajduje się w tunelu wraz z instruktorem, który dba o jego bezpieczeństwo, a także wraz z nim wykonuje efektowne ewolucje.

Do wzięcia udziału w locie nie potrzeba żadnych szczególnych przygotowań, na przykład czasochłonnych szkoleń czy badan lekarskich. Przed lotem uczestnicy biorą udział w krótkim instruktażu, a także odbierają odpowiednie wyposażenie, w tym kombinezon, a także kask z goglami oraz zatyczki do uszu, ponieważ wewnątrz tunelu panuje ogromny hałas.

Loty w tunelu aerodynamicznym w Katowicach - zarezerwuj już teraz!Dzisiaj z lotów w tunelu aerodynamicznym skorzystać można w wielu lokalizacjach, w tym między innymi w Katowicach, gdzie działa jeden z najnowocześniejszych tuneli aerodynamicznych Profly - Flyspot. Ten tunel aerodynamiczny znajduje się w samym centrum miast, naprzeciwko popularnej galerii handlowej Silesia City Center, przy ulicy Chorzowskiej.

Za 3-minutowy lot w aerotunelu w Katowicach dla osoby dorosłej należy zapłacić 259 złotych. Lot dla osoby poniżej 18. roku życia to koszt rzędu 229 złotych. Dostępne są także specjalne pakiety oraz szkolenia dla osób, które chciałyby poszerzyć swoje umiejętności w locie w tunelu. Można wykupić vouchery doskonałe jako prezent.

Rezerwację na loty w tunelu aerodynamicznym Profly - Flyspot w Katowicach można wykonać już teraz pod adresem: katowice.profly.pl. Zapraszamy!