czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 28 lutego 2007
  • wyświetleń: 1903

Kolejka chętnych do kupna Silesii

Ponad cztery miesiące temu pojawiły się pierwsze nieoficjalne informacje o inwestorze zagranicznym, który jest zainteresowany kopalnią „Silesia”. Dziś sprawa nabiera tempa. Wiadomo już, że czechowicką kopalnią interesuje się szkocka firma The Gibson Group z branży wydobywczej i energetycznej.

Zanim jednak „Silesia” zostałaby kupiona przez szkocką firmę musi zostać sprywatyzowana. W ubiegłym tygodniu odbyły się masówki w sprawie prywatyzacji, a także referendum. Ponad 95 procent pracowników biorących udział w referendum na pytanie, czy jesteś za prywatyzacją kopalni według zasad ustalonych przez związki zawodowe odpowiedziało twierdząco. Związkowcy „Silesii” nie ukrywają, że oferta Gibsona to dla nich szansa na przetrwanie kopalni.

Okazuje się, że Gibson Group to nie jedyny inwestor, który chce zainwestować w czechowicką „Silesię”. Podobno zainteresowanych, którzy zgłosili swoje oferty w Ministerstwie Gospodarki jest jeszcze dwóch.

Więcej czytaj w papierowym wydaniu Echa.

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.