czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 4 marca 2007
  • wyświetleń: 1670

Najważniejsze inwestycje w budżecie

Co czwarta złotówka tegorocznego budżetu miasta zostanie przeznaczona na budowę nowych obiektów. Wydatki tegoroczne miasta i gminy Czechowice-Dziedzice wyniosą prawie 100 mln zł i aby udało się je wszystkie zrealizować, ponad 13 mln zł trzeba będzie w różnej formie pożyczyć. Za takim budżetem głosowało 17 radnych, jeden się wstrzymał, jeden był przeciw.

- Budżet jest wynikiem kompromisu. Nie wszystkie proponowane inwestycje jesteśmy w stanie zrealizować od razu. Ale myślę, że w kolejnych latach znajdą się i na to pieniądze - mówi "Dziennikowi Zachodniemu" Marian Błachut.

Najwięcej pieniędzy, blisko 8 mln zł, do końca tego roku pochłonie budowa krytej pływalni (łącznie inwestycja ma kosztować 12 mln zł). Na salę przy Gimnazjum nr 2 zostanie przeznaczonych 4,7 mln zł, ruszy też długo zapowiadana budowa domu pomocy społecznej. 450 000 zł zostanie wydanych na przystosowanie do pochówków nowego fragmentu cmentarza przy parafii św. Katarzyny. 150 000 zł posłuży na dokończenie renowacji parku przy ul. Sienkiewicza, a 350 000 zł zostanie przeznaczone na projekt rozbudowy biblioteki. Na drogi zostanie wydanych 3,2 mln zł.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.